Pomorzanin jest nie do pokonania!

Jakub Pieczatowski, Piotr Bednarczyk
Sławomir Kowalski
Sześć na sześć - taki jest bilans laskarzy Pomorzanina w fazie grupowej Halowych Mistrzostw Polski. W ostatniej kolejce pokonali u siebie w niedzielę AZS Politechnikę Poznańską 9:6.

I choć już przed tym spotkaniem torunianie byli pewni awansu do Turnieju Finałowego, nie pozwolili sobie na taryfę ulgową. Skutecznością błysnęli Rafałowie - Szrejter strzelił cztery, a Kamiński dwa gole.

Goście, którym bardzo zależało na punktach, bo bez oglądania się na wynik meczu Start 1954 Gniezno - LKS Rogowo mogli zapewnić sobie udział w barażach, przejęli na początku inicjatywę. I dzięki konsekwentnej grze w ataku wypracowali sobie kilka okazji strzeleckich. Jednak w toruńskiej bramce przeszkodą niemal nie do sforsowania był Paweł Murszewski. Wprawdzie w początkowym kwadransie meczu dwa razy musiał wyciągać piłkę z własnej siatki, ale w tych sytuacjach nie miał nic do powiedzenia. W tym czasie Murszewski obronił trzy krótkie rogi rywali i rzut karny egzekwowany przez Mateusza Mazanego. Po ślamazarnych dziesięciu minutach torunianie wreszcie zaczęli się rozkręcać. A za tym poszły bramki.

Między 14. a 21. minutą miejscowi strzelili pięć goli, a po trafieniu Rafała Szrejtera w 27. minucie prowadzili już 6:2. W końcówce tej połowy poznaniacy zmniejszyli nieco straty.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pomorzanin w pełni kontrolował wydarzenia boiskowe i po niespełna sześciu minutach od rozpoczęcia drugiej części ponownie odskoczył na czterobramkową przewagę. Goście walczyli, próbowali różnych rozwiązań by przechylić losy meczu na swoją korzyść, ale świetnie w toruńskiej bramce spisywał się Michał Śliwiński, który po przerwie zastąpił Mursze-wskiego.

Powodzenia nie przyniósł nawet rzut karny, bo Mateusz Stotko trafił w słupek. Ostatecznie gospodarze wygrali 9:6 i mogli cieszyć się wraz z Grunwaldem Poznań, który występował w grupie A, z miana niepokonanej drużyny w fazie grupowej Halowych MP.

W niedzielnym meczu nie zagrali Michał Raciniewski, któremu po spotkaniu z LKS-em w Rogowie w piątek założono na głowie kilka szwów oraz chory Krystian Makowski. Ich koledzy poradzili sobie jednak znakomicie.

Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznańska 9:6 (6:4)

0:1 Robert Gruszczyński (10), 0:2 Bartosz Szotek (13), 1:2 Rafał Szrejter (14), 2:2 Rafał Kamiński (15), 3:2 Rafał Szrejter (18), 4:2 Michał Makowski (19), 5:2 Maciej Zieliński (21), 6:2 Rafał Szrejter (27), 6:3 Maciej Przybylski (28), 6:4 Maciej Trojanek (29), 7:4 Michał Makowski (34), 8:4 Rafał Kamiński (36), 8:5 Bartosz Szotek (40), 9:5 Rafał Szrejter (43), 9:6 Mateusz Stotko (57 krótki róg)

Pomorzanin: Murszewski (od 30. min. Śliwiński) - Szyplik, Kunklewski, Kamiński, Zieliński, Szrejter oraz Mondrzejewski, Szewczuk, Stretowicz, Drążkowski, Mi. Makowski