Popis siatkarzy Aniołów Toruń! Awans do I ligi krok bliżej

Joachim Przybył
Torunianie mają jeszcze dwa mecze przed sobą w turnieju
Torunianie mają jeszcze dwa mecze przed sobą w turnieju Jacek Smarz
Od zwycięstwa 3:0 z bardzo mocnym MCKiS Jaworzno siatkarze Aniołów rozpoczęli swój udział w turnieju półfinałowym II ligi.

Anioły Toruń - MCKIS Jaworzno 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

Goście z Jaworzna to mistrz grupy 4 II ligi. W sezonie zasadniczym MCKiS miał imponujący bilans: stracił tylko pięć punktów meczowych i 11 setów w 26 spotkaniach. To jeden z głównych faworytów do awansu, więc mecz miał bardzo duże znaczenie.

W 1. secie od początku ton wydarzeniom na parkiecie nadawali gospodarze. Początkowo była to skromna przewaga, ale po kilku błędach gości w przyjęciu zagrywki i skutecznych kontrach Anioły prowadziły 14:9. Bardzo skutecznie atakował po toruńskiej stronie Jakub Skadorwa. W końcówce jaworznianie zmniejszyli straty do 3 punktów w pewnym momencie, ale torunianie nie stracili nerwów i wykorzystali drugą piłkę setową.

W 2. secie trener goście reagował szybciej, już przy prowadzeniu Aniołów 6:3. MCKiS nie potrafił jednak bardzo skutecznych ataków torunian. Tym razem jednak ich przewaga nie była większa niż 2-3 punkty. Kluczowe w tym secie okazało się kilka bloków w wykonaniu gospodarzy (19:14).

Najbardziej obiecujący dla gości był początek 3. seta, gdy wreszcie prowadzili, ale nie na długo. Anioł wyrównały na 7:7, a potem konsekwentnie powiększały przewagę. Bardzo dobry serwis, skuteczny blok, a przede wszystkim mało błędów własnych - to był klucz do efektownej wygranej.