Porażka Legii w grobowej ciszy

Krzysztof Wypijewski
Piłkarze Legii Warszawa przegrali w czwartek wieczorem na własnym boisku z cypryjskim Apollonem Limassol 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy J Ligi Europy.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tych rozgrywek mistrz Polski przegrał w Rzymie z Lazio 0:1.

<!** reklama>W 56. minucie gola dla Apollonu strzelił Sangoy, który wykończył kontrę swojego zespołu. Co ciekawe, ten sam zawodnik w 24. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył nad poprzeczką). Telewizyjne powtórki pokazały, że sędzia popełnił błąd dyktując „jedenastkę”, bo bramkarz Wojciech Skaba nie faulował Papoulisa.

Zespoły rywalizowały wczoraj w ciszy, bo na stadion nie wpuszczono kibiców (UEFA zamknęła obiekt przy Łazienkowskiej za złe zachowanie fanów stołecznego klubu w eliminacjach Ligi Mistrzów).

W innym meczu Trabzonspor zremisował z Lazio 3:3 (3:1). Bramkę dla gospodarzy (na 2:0) zdobył Adrian Mierzejewski.

1. Trabzonspor 2 4 5-4
2. Lazio 2 4 4-3