Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Pożar restauracji Weranda przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu...

Pożar restauracji Weranda przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu [NOWE INFORMACJE i ZDJĘCIA Z POŻARU]

ao

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Pożar w restauracji Weranda przy Szosie Chełmińskiej
1/12
przejdź do galerii

Pożar w restauracji Weranda przy Szosie Chełmińskiej ©Grzegorz Olkowski

Do pożaru w restauracji Weranda Chełmińska przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło dzisiejszej nocy (21.12), około godziny 1. Zniszczenia są bardzo poważne. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Nie znamy na razie przyczyn pożaru. Czekamy też na informacje o stanie technicznym kamienicy, w której znajduje się lokal.

AKTUALIZACJA!


Doszczętnie spłonęły pomieszczenia restauracyjne. Częściowemu zniszczeniu uległy też lokale znajdujące się na wyższych kondygnacjach budynku.

Prawdopodobnie ogień pojawił się najpierw w części kuchennej restauracji. Stąd rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia, przedostał się następnie do ogródka zewnętrznego i po ścianie zewnętrznej na wyższe kondygnacje. Zniszczeniu uległo mieszkanie na III piętrze.

W chwili wybuchu pożaru w budynku znajdowało się osiem osób. Trzy z nich wydostały się na zewnątrz o własnych siłach. Pięć osób, w tym trzymiesięczne dziecko, trzeba było ewakuować.

ZDJĘCIA Z POŻARU:
Na szczęście klatka schodowa nie ucierpiała w pożarze i tamtędy można było bezpiecznie sprowadzić pogorzelców. Zostali oni umieszczeni w autobusie podstawionym przez MZK

Pożar na Szosie Chełmińskiej - armia strażaków
Gaszenie pożaru trwało 4 godziny. W akcji brało udział 36 strażaków z 11 zastępów. Po oględzinach i ocenie stanu budynku wydany został zakaz jego użytkowania. Dla mieszkańców zostaną przygotowane lokale zastępcze lub znajdą oni schronienie u rodzin.

Na miejscu pojawiła się policja, która przeprowadza czynności dochodzeniowe i dokładnie ustala przyczyny pożaru. Wstępnie oceniono, że straty powstałe w wyniku pożaru wyniosły 800 tys. zł.To było podpalenie?
- Drodzy klienci Werandy musimy Was poinformować o tragicznej sytuacji, która nas dotknęła - czytamy na facebookowym profilu restauracji. - Nie możemy w to uwierzyć ale nasz lokal uległ poważnemu pożarowi i Weranda nie będzie czynna aż do odwołania... Mamy także mały apel, jeśli ktokolwiek coś widział błagamy o kontakt (jesteśmy w trakcie ustalania co się stało ale każdy szczegół może mieć znaczenie). Do zdarzenia musiało dojść ok 1 w nocy dnia dzisiejszego(piątek 21.12). Przepraszamy wszystkie osoby, które maja zaplanowane rezerwacje. Nasze serca krwawią...Mamy nadzieje, ze wkrótce do zobaczenia.Ogień na Rynku Staromiejskim
Warto przypomnieć, że w kwietniu ubiegłego roku paliło się w restauracji Chleb i Wino przy Rynku Staromiejskim. Ognisko pożaru - jak informowali wówczas strażacy - znajdowało się w kanale wentylacyjnym lokalu. Restauracja wznowiła działanie już po kilku dniach. Zdjęcia z pożaru można znaleźć TUTAJ - KLIKNIJ.POLECAMY:
Nowy stadion Elany czy remont obecnego? WIZUALIZACJE
Gwara toruńska. Dogadasz się z toruniakiem? QUIZ
Toruń w dwudziestoleciu międzywojennym. Archiwalne zdjęcia!
TOP 10 inwestycji w 2019 roku w Toruniu
Zobacz też: Reporter "Nowości" w ciele starszej osoby

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hej

Hej (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke.
Ponad milion ofert z całej Polski!

romantica.1K.pl

Załóż konto za friko! Podglądaj.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo