Przerwana seria Energi Toruń. Wisła lepsza w Krakowie [ZDJĘCIA]

PB
W środę koszykarki Energi mogły zapewnić sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Przegrały jednak pod Wawelem z Wisłą 68:82.

Z toruniankami zrównały się punktami w tabeli bydgoszczanki. Na szczęście Energa ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań i do zapewnienia sobie drugiego miejsca przed play off wystarczy jej wygrać w sobotę (godz. 19.10) u siebie ze Ślęzą Wrocław lub liczyć na porażkę bydgoszczanek w Polkowicach.

W środę Energa, osłabiona brakiem Angeliki Stankiewicz, źle weszła w mecz, po pierwszej kwarcie przegrywała różnicą ośmiu punktów. Mozolnie jednak odrabiała straty, dwukrotnie w trzeciej kwarcie zbliżała się na jeden punkt. Niestety, ostatnia część należała do wiślaczek.

Wisła CanPack Kraków - Energa Toruń 82:68 (22:14, 19:21, 15:18, 26:15)

Wisła:
Conde 23 (3), Russell 10, Ziętara 6 (2), Cegielska 4, Canada 4 oraz Araujo 18 (5), Roidriguez 9 (2), Aleksandravicius 6, Jakubiuk 2

Energa: Kunek 15 (1), Trzeciak 14 (3), Harris 12 (2), Begić 9, Svaryte 2 oraz Skobel 8 (2), Brzezinova 5 (1), Tłumak 2, Schmidt 1, Diawakana 0

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 76:81, Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:75, InvestInTheWest Enea Gorzów - Enea AZS Poznań 101:69, Arka Gdynia - Pszczółka Lublin 95:61, Ostrovia - Politechnika Gdańska 63:67