Przywróćmy blask starówce

Maciej Hering
Rozmowa z MACIEJEM GLAMOWSKIM, reprezentującym Platformę Obywatelską, o planach na najbliższe cztery lata, obietnicach z których chce się wywiązać wobec wyborców oraz o współpracy z innymi radnymi.

Rozmowa z MACIEJEM GLAMOWSKIM, reprezentującym Platformę Obywatelską, o planach na najbliższe cztery lata, obietnicach z których chce się wywiązać wobec wyborców oraz o współpracy z innymi radnymi.

<!** Image 2 align=right alt="Image 166365" sub="Maciej Glamowski. Chciałby Grudziądza bardziej przyjaznego dla młodzieży i ze zdecydowanie niższym poziomem bezrobocia / Fot. Maciej Hering">Po raz pierwszy będzie miał Pan okazję zasiadać w ławach Rady Miejskiej. Jakie to uczucie, być swego rodzaju „pierwszakiem” na lokalnej scenie politycznej?

Startowałem w okręgu nr 2, z ostatniego miejsca na liście. Zdobycie przeze mnie 500 głosów wyborców - najwięcej na liście - było sporym zaskoczeniem. Uświadomiłem sobie, że skoro aż tylu grudziądzan powierzyło mi pełnienie mandatu, to nie mogę zawieść ich oczekiwań. To ogromna motywacja do jak najlepszej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

W jakich komisjach rady będzie Pan zasiadał? Czy wybierając ich tematykę, kierował się Pan swoim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym?

W zasadzie tak. Będą to komisje: budżetu i rozwoju gospodarczego; zdrowia, polityki społecznej i rodziny oraz komisja rewizyjna. Ta ostatnia, ze względu na swoją specyfikę. Właśnie w jej ramach będę miał okazję rozwiązywać podstawowe problemy, z którymi zgłaszają się do nas mieszkańcy. To dobra okazja, aby pełniąc mandat radnego zrobić jak najwięcej dla mieszkańców. Jestem z wykształcenia ekonomistą, stąd oczywistym był wybór komisji budżetu i rozwoju gospodarczego, która da mi wpływ na finansową kondycję miasta. Pełnię również funkcję prezesa zarządu Centrum Medycznego Amicmed w Grudziądzu, więc zdecydowałem się dodatkowo uczestniczyć w pracach komisji zajmującej się sprawami służby zdrowia.

Jakie cele stawia Pan sobie w związku z zadaniami i projektami ogólnomiejskimi?

<!** reklama>Niewątpliwie największą bolączką Grudziądza jest wysoki poziom bezrobocia. Będę się starał czynić wszystko, co zwiększy atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta i będzie wspierać drobną przedsiębiorczość. Bez przyciągnięcia nowych inwestorów trudno liczyć na zwiększenie miejsc pracy. Będę też zabiegał o uczynienie Grudziądza miastem przyjaznym dla młodzieży. To nie także kwestia oferty kulturalnej i turystycznej.

Co zamierza Pan zrobić dla wyborców, którzy na Pana głosowali - mieszkańców okręgu nr 2, czyli części śródmieścia i Kuntersztyna.

To bardzo duży obszar, przez co problemy mieszkańców poszczególnych jego rejonów mają różnorodny charakter. Ja w tej dzielnicy sięw ychowałem. Wydaje mi się więc, że mam dobre rozeznanie w codziennych bolączkach wyborców. Uważam, że najpilniejszą sprawą jest remont ulicy Mikołaja z Ryńska i Waryńskiego, w pierwszym etapie do węzła Kręta, a później aż do kąpieliska nad Jeziorem Tarpieńskim. Marzy mi się stworzenie w obrębie tego traktu ścieżki rowerowej. Potem możemy pomyśleć o remoncie ulic poprzecznych do tej arterii. Będę chciał też działać na rzecz ożywienia Starówki. Zależy mi na jej rewitalizacji. Wśród mieszkańców warto wykreować potrzebę bywania i dbałości o Starówkę. Pokazać, że mieszkanie tu jest przywilejem i powodem do dumy.

Jak wygląda Pana życie zawodowe, czym się Pan interesuje?

Pracuję jako adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim, pełnię też funkcję Prezesa Centrum Medycznego Amicmed. Uwielbiam długie spacery i jazdę na nartach.

WARTO WIEDZIEĆ

  • Maciej Glamowski ma 40 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci - córkę Małgorzatę i syna Jana.

  • Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim jako adiunkt, pełni też funkcję Prezesa Zarządu Centrum Medycznego Amicmed.

  • Startował z listy PO, zdobywając w okręgu nr 2 dokładnie 500 głosów.

  • W wyborach uzyskał 500 głosów (9,72 proc. w całym okręgu)

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie