PŚ w skokach narciarskich. Polska z Pucharem Narodów!

Rafał Musioł
Wojciech Matusik
Pierwsze w historii zwycięstwo polskiej reprezentacji w drużynowym konkursie skoków narciarskich na skoczni mamuciej w Planicy. Biało-Czerwoni w ten sposób zapewnili sobie triumf w klasyfikacji Pucharu Narodów Pucharu Świata!

Polska o 8,1 punktu pokonała Niemcy. W ostatnim skoku Piotr Żyła poleciał 242,5 metra (w pierwszym 226,5), ale podparł lądowanie. Przewaga Biało-Czerwonych była jednak tak duża, że wystarczyła do utrzymania prowadzenia. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Słoweńcy. W reprezentacji wystąpili także Jakub Wolny (237,5- rekord życiowy, 228,5), Kamil Stoch (227, 221) i Dawid Kubacki (229,5, 230). Polacy prowadzi od pierwszej do ostatniej serii.

Skoki narciarskie w Planicy 24.03.2019 Wielki finał sezonu!

Już w ten weekend w Planicy odbędą się ostatnie konkursy tego sezonu Pucharu Świata.

Skoki narciarskie w Planicy 24.03.2019 Wielki finał sezonu! ...

Pierwszy w historii triumf Polaków w konkursie drużynowym na mamucie oznaczał także zwycięstwo w Pucharze Narodów. Biało-Czerwoni mają w nim przewagę 411 punktów nad Niemcami, co oznacza, że nawet gdyby ich reprezentanci w wielkim niedzielnym finale w czwórkę zajęli wspólnie pierwsze miejsce i tak tej straty już nie odrobią.

Tak na żywo relacjonowaliśmy konkurs drużynowy w Planicy

To drugie w historii zwycięstwo Polski w tej klasyfikacji. Poprzednio wygraliśmy w sezonie 2016/2017, a przed rokiem zajęliśmy miejsce trzecie, za Norwegią i Niemcami.

W klasyfikacji turnieju Planica 7 prowadzi Ryoyu Kobayashi. Japoński zdobywca Pucharu Świata o 6,8 pkt wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera i 48,3 pkt Słoweńca Timiego Zajca. Czwarty jest Piotr Żyła.

Trwa także rywalizacja o małą Kryształową Kulę w lotach. Eisenbichler prowadzi z przewagą zaledwie 4 punktów nad Kobayashim. Trzeci Piotr Żyła traci 72 punkty.

Ostatni konkurs sezonu rozpocznie się w Planicy w niedzielę o godzinie 10.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Raków Częstochowa wygrywa z kim chce i jak chce

Piast Gliwice gra od zwycięstwa do zwycięstwa

Materiał oryginalny: PŚ w skokach narciarskich. Polska z Pucharem Narodów! - Dziennik Zachodni