Regionalny Puchar Polski dla Elany! Aż cztery bramki torunian w Bydgoszczy

Po dekoracji piłkarze Elany mogli otworzyć szampana.
Po dekoracji piłkarze Elany mogli otworzyć szampana. Arkadiusz Wojtasiewicz
Już po pierwszej połowie środowego meczu rewanżowego z Chemikiem Moderatorem w Bydgoszczy nie było wątpliwości, że w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zwycięży Elana Toruń. W drugiej części spotkania nasi piłkarze kontrolowali sytuację i ostatecznie zwyciężyli 4:0.

Sytuacja Elany była komfortowa jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, gdyż tydzień temu nasz zespół wygrał u siebie 5:2 w pierwszym spotkaniu obu drużyn. Szanse gospodarzy na odrobienie takich strat były więc znikome, nawet jeśli skład torunian dość mocno odbiegał od ligowego.

Po pierwszych kilkunastu minutach, które były dość wyrównane i nie obfitowały w szczególnie dobre akcje, piłkarze Chemika dwukrotnie zagrozili toruńskiej bramce, ale piłka nie wpadła do siatki.

Kontra Elany była błyskawiczna - w 24. minucie Daniel Ciechański wpadł w pole karne bydgoszczan, zwodem zmylił obrońców, a następnie zdecydował się na strzał, który skończył się golem. Druga bramka dla Elany padła jeszcze przed przerwą, a jej autorem ponownie był Ciechański. Tym razem jako pierwszy strzelił Daniel Kraska, a Ciechański popisał się skutecznym dobiciem uderzenia kolegi z drużyny.

Wynik po pierwszej połowie ustawił grę już do końca spotkania - Elana miała w tym momencie pięciobramkową przewagę w dwumeczu co oznaczało, że Chemik jest już zupełnie bez szans na nawiązanie walki. Nic więc dziwnego, że po przerwie tempo gry wyraźnie spadło, a obie drużyny chwilami sprawiały wrażenie, jak gdyby chciały po prostu dociągnąć do ostatniego gwizdka bez przesadnego zmęczenia i ryzyka kontuzji.

Kibice Elany na meczu z KP Starogard Gdański [ZDJĘCIA]

Mimo to torunianie strzelili jeszcze dwa kolejne gole, co oznaczało wynik 0:4. Trzecią i czwartą bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Stąporski.

Po zakończeniu spotkania torunianie rozpoczęli świętowanie zdobycia regionalnego Pucharu Polski. Dla Elany nie jest to pierwszy taki sukces - poprzednio pucharowe trofeum zdobyli w sezonie 2005/2006.

Już w sobotę Elana zagra w Solcu Kujawskim w ostatniej kolejce III ligi z tamtejszą Unią. Pokonanie zespołu, który nie ma już szans na utrzymanie, będzie oznaczało awans torunian do II ligi.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - ELANA TORUŃ 0:4 (0:2)
0:1 Ciechański (24), 0:2 Ciechański (44), 0:3 Stąporski (77), 0:4 Stąporski (81)
Elana: Poloczek - Będzieszak, Więckowski, Felsch, Wróblewski - Kościelniak (69 Górka), Kryszak (76 Mysiak), Kuliński ż (60 Lenartowski), Chmielewski - Kraska, Ciechański (46 Stąporski)