Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski U-21 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w eliminacjach do Euro. Na stadionie ŁKS Łódź wygrała z Izraelem 2:1. Bramki Miłosza Matysika i Szymona Włodarczyka padły w drugiej połowie. Przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Michał Rakoczy. Podopieczni Adama Majewskiego są liderem grupy D z czterema wygranymi na koncie i imponującym bilansem bramkowym 11-1. We wtorek hit w Essen z Niemcami. - Będziemy przygotowywać się tak, żeby wygrać, a nie mieć jakieś kompleksy - zapewnił w TVP Sport selekcjoner.

Reprezentacja U-21. Mecz Polska - Izrael 2:1

Polska wystawiła bardzo mocny skład. Od początku zaczęli piłkarze kojarzeni już z seniorską reprezentacją, a więc Jakub Kamiński, Kacper Kozłowski czy Filip Marchwiński, który w październiku zadebiutował przeciw Wyspom Owczym.

Mimo mocnych nazwisk (zwłaszcza w ofensywie) pierwsza połowa wypadła niemrawo, żeby nie napisać słabo. Polacy po dyskusyjnym faulu otrzymali jedenastkę. Okazję przepuścił jednak Michał Rakoczy. To nie był jego mecz. W drugiej połowie pomocnik Pasów również przegrał walkę sam na sam z bramkarzem.

Nasza młodzieżówka pokazała na co ją stać w drugiej połowie. Wtedy przejęła całkowitą kontrolę nad meczem. Mogła wbić kilka bramek, skończyło się na dwóch.

Tuż przed upływem godziny objęliśmy prowadzenie po uderzeniu Miłosza Matysika. Stoper Jagiellonii Białystok wykorzystał zgranie innego obrońcy, Ariela Mosóra. Akcję zapoczątkowało dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego.

Reprezentacja Polski U-21 niepokonana

Rozbici Izraelczycy pod koniec pozwolili nam na jeszcze jednego gola, gdy po szarży wprowadzonego Tomasza Pieńki podwyższył inny zmiennik, Szymon Włodarczyk.

Swoje szanse mieli też choćby Kajetan Szmyt (obił lewy słupek) czy wspomniany Michał Rakoczy. Polacy wygrali w pełni zasłużenie, w dobrym stylu, choć w doliczonym czasie rzeczywiście pozwolili Izraelowi na bramkę kontaktową. Teraz pora na hit z Niemcami - na wyjeździe (21 listopada, godz. 18:00). Transmisja również w TVP Sport.

Niemcy mają za sobą dwa mecze - oba wygrane. Wieczorem jako wicelider grupy podejmą Estonię. Bezpośredni awans na Euro na pewno wywalczy lider. Wicelider może dostać się na turniej dzięki klasyfikacji drugich miejsc.

U-21: Polska - Izrael 2:1 (0:0)
Bramki: Matysik 59', Włodarczyk 82' - Binyamin 94'
W 36 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Rakoczy (bramkarz obronił)
Żółte kartki: Matysik, Kozłowski, Szymczak - Farada, Nachmani, Ganah, Eliasi, Abed.
Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.

Polska U-21: Tobiasz - Matysik, Mosór, Bejger - Marczuk (68' Pyrka), Kozłowski (84' Kozubal), Kałuziński, Kamiński - Marchwiński (68' Szmyt), Rakoczy (76' Pieńko), Szymczak (76' Włodarczyk).