Rollercoaster na parkiecie

Dramatyczny przebieg miało spotkanie brodnickich szczypiornistów. Na kwadrans przed końcem to rywale byli bliżej zwycięstwa.

<!** Image 2 align=right alt="Image 206036" sub="Jan Orzech, trener MKS „Eltronik”, przekazuje w przerwie ostatnie wskazówki swoim zawodnikom [Fot. Paweł Kędzia]">W klubie mają świadomość, że myśląc o utrzymaniu w drugiej lidze nie można oddawać punktów u siebie i próbować urywać oczka na wyjazdach. W spotkaniu z Żukowem, które przed meczem zajmowało 5. miejsce w tabeli, kibice nie wyobrażali sobie wyniku innego niż zwycięstwo. Brodniczanie od początku ruszyli do ataku i szybko wypracowali kilkubramkową przewagę. Po pierwszej połowie schodzili z boiska prowadząc 15:11.

Po przerwie największe problemy obrońcom MKS-u sprawiał Rafał Jereczek, który w tej części spotkania rzucił 6 z 10 bramek zdobytych podczas meczu. Na kwadrans przed końcem spotkania goście najpierw doprowadzili do wyrównania i potem wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Dystans zmniejszył młodziutki Karol Kryczka, a kluczowe bramki zdobywał Maciej Suwicz. Tego wieczoru trafił do bramki 10 razy i zasłużenie został wybrany zawodnikiem meczu. W ostatniej minucie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo bramkami autorstwa Macieja Suwisza i Karola Kryczki. Mecz zakończył się wynikiem 30:27.

<!** reklama>- W końcu wygraliśmy, bo po dobrym rozpoczęciu sezonu zaliczyliśmy trzy nieudane spotkanie. Co prawda w meczach z czołówką tabeli, ale można się było postarać o lepszy wynik - ocenia Jan Orzech, trener MKS „Eltronik”. - Bałem się, że przegranej w tym meczu, ale młody Karol Kryczka z powodzeniem wziął na siebie ciężar gry. Zapowiada się na bardzo dobrego zawodnika. Jednocześnie nie ukrywamy, że Maciej Suwisz ciągnie grę. Nie może uczestniczyć w wyjazdowych spotkaniach, co odbija się na wynikach.

Następny mecz w sobotę o godzinie 17 z Samborem Tczew.

Skład: Jankowski, Kaczmarski - Mazur, Gąsiorwski (1), Słodowski, Porzeczka, Wiśniewski, Jadanowski (6), Chilmanowicz, Kopyczyński (1), Suwisz (10), Cichocki (4), Netz (3), Kryczka (5), Brzyski, Ziółkowski.