Sądny dzień dla Nesty Miresa. Goście zdobywają kontaktowego gola...

MZ, PB
Grzegorz Olkowski
- Walczymy o życie i zdajemy sobie z tego sprawę, zarówno ja, jak i zawodnicy - mówi otwarcie trener zespołu hokeistów Nesty Miresa Toruń Leszek Minge.

Dziś od godz. 18.30 na Tor-Torze toruńscy hokeiści po raz piąty grają w fazie play out z Automatyką Gdańsk. Po czterech meczach rywale prowadzą 3:1 i do końcowego sukcesu brakuje im tylko jednej wygranej.

W 10. minucie Michał Kalinowski zdobył pierwszego gola, gdy torunianie grali w przewadze. Mecz trwa. Wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji. W 25.min. Jarosław Dołęga (też w przewadze) podwyższa na 2:0! Niestety, w 27. min. jest 2:1 (gol Szymona Marca). Goście uzyskali przewagę, ale takim wynikiem skończyła się druga tercja. W trzeciej znowu rzucili się do ataków goście, ale... w 47. minucie, podczas gry 4 na 4 gola na 3:1 zdobył Marcin Wiśniewski! Ale spokoju nie będzie. W 53. min. jest 3:2 po golu Adriana Kastel-Dahla.

Torunianie stoją pod ścianą. By przedłużyć nadzieje na utrzymanie w lidze, muszą wygrać. Tylko wtedy doszłoby do spotkania w niedzielę w Gdańsku, które... też trzeba wygrać.

- Jeszcze nie poddaliśmy się, wiemy, jaka jest stawka - dodaje Leszek Minge, który nieco zmienił ustawienie drużyny.

Do pierwszego ataku przesunięty został Artiom Mogiła (zagra z Kukuszkinem i Minge), Michał Kalinowski wrócił do drugiej linii (z Michajłauem i Dołęgą, pod koniec rundy zasadniczej był to nasz najskuteczniejszy atak), z kolei czwarta piątka została zdekompletowana przez zawieszenie Piotra Husaka. Przypomnijmy, że pod koniec meczu niedzielnego doszło do bójki Husaka z Krzysztofem Kantorem, po której obaj dostali kary meczu.

Jedna korekta w defensywie - Bartosz Skólmowski zagra w pierwszej parze obrony z Jauhienem Żylińskim.