Jacek Czaplewski
od 16 lat
Polska wygrała towarzysko z Niemcami 1:0 i jest to nasze drugie zwycięstwo w historii nad mocniejszym rywalem. Zobaczcie jak padła bramka Jakuba Kiwiora, ile napracował się Wojciech Szczęsny oraz jak emocje puściły Jakubowi Błaszczykowskiemu po zejściu z murawy w pożegnalnym występie. Oto obszerny skrót meczu Polska - Niemcy przygotowany przez TVP Sport.

Bramka z meczu Polska - Niemcy

Polska na drugie pokonanie Niemców czekała niespełna dziewięć lat. Znów udało się na PGE Narodowym i tak jak wtedy bez utraty bramki, choć tylko z jedną strzeloną.

Bohaterów było dwóch? Autor gola czyli Jakub Kiwior i dokonujący cudów między słupkami Wojciech Szczęsny. Po ostatnim gwizdku bramkarz przyznał, że chciałby się jutro obudzić i ponownie wystąpić z Niemcami.

Rywal oddał blisko trzydzieści strzałów, ale te nie zrobiły wrażenia na Szczęsnym. Nas w 31 minucie uszczęśliwiła akcja po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego w polu karnym uderzeniem głową zwieńczył Jakub Kiwior. To jego pierwsze trafienie w już dwunastym meczu z orzełkiem na piersi.

We wtorek gramy o punkty w eliminacjach Euro 2024. W Kiszyniowie zagramy z Mołdawią.

REPREZENTACJA w GOL24

Szło już nam tak łatwo (żart), że w przerwie został zdjęty Robert Lewandowski! Polska po raz drugi w historii i zarazem pierwszy od 2014 roku pokonała Niemcy - tym razem towarzysko, po golu Jakuba Kiwiora, dzięki genialnej postawie Wojciecha Szczęsnego. Internauci tradycyjnie nie zawiedli. - No jak tam somsiedzie? - pytają gospodarza przyszłorocznego Euro, co to na Mundialu w Katarze nie wyszedł nawet z grupy. Zobaczcie najlepsze MEMY o niewątpliwym sukcesie Fernando Santosa.