Słabszy mecz Suns i Marcina Gortata

Marcin Karpiński
W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu drużyna Marcina Gortata, Phoenix Suns, przegrała z Oklahoma City Thunder 107:111.

Goście mieli silne strony w osobach Greena (28 pkt) i Duranta (24). Tymczasem „Słońca” generalnie wypadły słabo. Nawet najlepszy ich strzelec Vince Carter (33 pkt) często pudłował.

<!** reklama>

Nie błyszczał jeden z najlepszych rozgrywających w lidze Steve Nash, o którego opiera się gra Phoenix. Polski center przebywał na boisku 28 minut, zdobył 10 punktów i zebrał 8 piłek, w tym 1 w ataku. Po „miodowym tygodniu”, kiedy Gortat błysnął skutecznością, jego współpraca z Nashem nie wyglądała najlepiej. Przyjezdni zdecydowanie przeważali w ostatniej kwarcie. Polak zaimponował natomiast dwoma wsadami. Phoenix czeka trudna walka o wyjście ze swojej konferencji. Kolejny mecz na wyjeździe z poniedziałku na wtorek z Golden State Warriors. Oto tabelki (w rubrykach zwycięstwa i porażki):