Sukcesy pod ziemią

mro
Ilona Chełminiak (MKS Olimpijczyk Włocławek) została najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju judo dzieci i młodzików rozegranego w Kopalni Soli Bochnia.

W rywalizacji w kategorii młodzików (44 kg) Chełminiak pokonała m.in. Węgierkę Edit Gejrak i wicemistrzynię Polski, Martynę Dąbrowską.

W zawodach, które toczyły się 248 metrów pod ziemią, bardzo dobrze spisali się również inni włocławscy judocy. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Tomczak (27 kg) i Kacper Wróbel (30 kg), a drugie miejsce zajęła Karolina Wróbel (24 kg) i Dawid Wróbel (40 kg.) Podium wywalczyły również: Angelika Szymańska (33 kg) i Joanna Rynkowska (39 kg).

W rywalizacji wzięło udział 550 zawodników z Polski, Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Serbii i Ukrainy.

<!** reklama>- Chociaż walczyły dzieci, to zmagania stały na wysokim poziomie - ocenia trener włocławskich judoków Aneta Szczepańska.

Dwójka juniorów Olimpijczyka: Mateusz Migdalski (55 kg) i Dariusz Chełminiak (60 kg) wystartowała w międzynarodowym turnieju judo w Cetniewie. Siódme miejsce zajął Migdalski, który wygrał przed czasem z mocnym francuzem Marco Bourguignomem.

Nie powiodło się natomiast Dariuszowi Chełminiakowi, który przegrał swój pierwszy pojedynek z Czechem Tomasem Vanickiem i odpadł z turnieju.

Obaj zawodnicy zostali powołani przez polski związek judo na Puchar Świata w Berlinie.