Szczypiorniści MKS Grudziądz ponownie wygrali u siebie. Tym razem 33:25 z Samborem Tczew

Szczypiorniści MKS Grudziądz (z piłką Maciej Suwisz) okazali się lepsi od Sambora Tczew, którego pokonali u siebie różnicą aż ośmiu bramek Archiwum
Czwarte zwycięstwo w nowym roku zanotowali grudziądzcy szczypiorniści, którzy pokonali u siebie Sambora Tczew 33:25.

Spotkanie rozgrywane w hali na osiedlu Lotnisko miało podobny przebieg do tego, jakie MKS rozgrywał tydzień wcześniej ze Szczypiorniakiem Olsztyn.

MKS wysoko prowadził do przerwy

Także i tym razem gospodarze solidną przewagę zbudowali sobie już do przerwy.

Pierwsze 30 minut gry podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść w stosunku 19:11 i mogli kontrolować boiskowe wydarzenia.

Sporo bramek miejscowi zdobyli z szybkich ataków, które były wynikiem dobrej gry w obronie. Ale mimo tego, goście potrafili parę razy zaskoczyć swoich rywali.

- Wiedzieliśmy, co Sambor będzie grać, a mimo to za dużo pozwoliliśmy im na grę z obrotowym - przyznaje Paweł Kruszewski, prawoskrzydłowy MKS. - W pierwszej połowie mecz ustawiła nam gra z kontry, co dało możliwość trenerowi skorzystania z całego zespołu. Cieszą kolejne dwa punkty, ale do stylu mamy pewne zastrzeżenia.

Kontrola grudziądzan po przerwie

W drugiej połowie grudziądzanie nadal byli stroną przeważającą. Ostatecznie dowieźli przekonywające zwycięstwo, pokonując ekipę z Tczewa 33:25.

To oznacza, że drugie 30 minut zakończyło się wynikiem remisowym.

- Cieszy fakt, że to my dyktujemy warunki gry, a nie musimy gonić wynik - dodaje Paweł Kruszewski. - Całe spotkanie mieliśmy pod kontrolą. Wiemy też, co mamy do poprawy, więc na pewno będziemy nad tym pracować przed kolejnym spotkaniem z Bydgoszczą.