Nasza Loteria

Tęczowy piątek w szkołach. NSZZ Solidarność prosi nauczycieli i dyrektorów szkół, aby nie brali udziału w tej akcji

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
W ostatni piątek października w polskich szkołach zaplanowano "Tęczowy Piątek". Akcja organizowana jest przez Kampanię przeciwko homofobii, a jej celem jest wsparcie uczniów i uczennic LGBTQ i pokazanie,że w szkole każdy może czuć się bezpiecznie bez względu na orientację seksualną. Tymczasem już pojawiły się pierwsze protesty przeciwko akcji.POLECAMYAbsolwentka UMK mistrzynią świata w dekorowaniu tortów!Cmentarz dla zwierząt w Toruniu: ile kosztuje?TOP 15 Najlepszy pediatra w Toruniu. Do kogo iść z dzieckiem?"Zwracam się do Państwa z prośba o powstrzymanie się od udziału w akcji "Tęczowy Piątek". Jako pedagodzy jesteśmy szczególnie odpowiedzialni nie tylko za edukację i wychowanie, ale także zbawienie młodego pokolenia. Propagowanie idei swobodnego wyboru tzw. orientacji seksualnej jest sprzeczne z zamysłem Boga zawartym w Księdze Rodzaju Pisma Św - napisał w liście do dyrektorów szkół i nauczycieli Jerzy Wiśniewski, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu (pełna treść dostępna w dalszej części materiału).
W ostatni piątek października w polskich szkołach zaplanowano "Tęczowy Piątek". Akcja organizowana jest przez Kampanię przeciwko homofobii, a jej celem jest wsparcie uczniów i uczennic LGBTQ i pokazanie,że w szkole każdy może czuć się bezpiecznie bez względu na orientację seksualną. Tymczasem już pojawiły się pierwsze protesty przeciwko akcji.POLECAMYAbsolwentka UMK mistrzynią świata w dekorowaniu tortów!Cmentarz dla zwierząt w Toruniu: ile kosztuje?TOP 15 Najlepszy pediatra w Toruniu. Do kogo iść z dzieckiem?"Zwracam się do Państwa z prośba o powstrzymanie się od udziału w akcji "Tęczowy Piątek". Jako pedagodzy jesteśmy szczególnie odpowiedzialni nie tylko za edukację i wychowanie, ale także zbawienie młodego pokolenia. Propagowanie idei swobodnego wyboru tzw. orientacji seksualnej jest sprzeczne z zamysłem Boga zawartym w Księdze Rodzaju Pisma Św - napisał w liście do dyrektorów szkół i nauczycieli Jerzy Wiśniewski, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu (pełna treść dostępna w dalszej części materiału). Jacek Smarz; tekst: Paulina Błaszkiewicz
W ostania piątek października (25.10) w polskich szkołach zaplanowano "Tęczowy Piątek". Akcja organizowana jest przez Kampanię przeciwko homofobii, a jej celem jest wsparcie uczniów i uczennic LGBTQ i pokazanie,że w szkole każdy może czuć się bezpiecznie bez względu na orientację seksualną. Tymczasem już pojawiły się pierwsze protesty przeciwko akcji. Zareagowała na nie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

III Konwój św. Mikołaja przemierzy nie tylko powiat szczecinecki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Polak

Wynaturzenia uderzają w dzieci bo najłatwiej na tej materii wciskać wynaturzenie...

I nie piszcie mi o tolerancji... Wyświechtane słowo... Chorobę trzeba leczyć a nie szerzyć...

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska