"To jest po prostu obrzydliwe!" Zobacz, czym są karmieni...

"To jest po prostu obrzydliwe!" Zobacz, czym są karmieni pacjenci w polskich szpitalach [ZDJĘCIA]

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

"To jest po prostu obrzydliwe!" Zobacz, czym są karmieni pacjenci w polskich szpitalach [ZDJĘCIA]
Odpowiednie żywienie jest niezwykle istotną częścią terapii chorych i może mieć spory wpływ na jej skuteczność. Szpitalne menu w wielu polskich lecznicach
1/31

Przejdź do
galerii zdjęć

©Szpitalne posiłki

Odpowiednie żywienie jest niezwykle istotną częścią terapii chorych i może mieć spory wpływ na jej skuteczność. Szpitalne menu w wielu polskich lecznicach daleko odbiega jednak od właściwych standardów. Pacjenci skarżą się na jakość i wielkość serwowanych im porcji, małą różnorodność posiłków, zimne obiady, czy długie okresy głodówki pomiędzy kolacją a śniadaniem.
Zobacz galerięNa niewłaściwe żywienie na szpitalnych oddziałach zwracają uwagę również eksperci. Z opublikowanego w tym roku raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że menu dla pacjentów często jest przygotowywane z surowców niskiej jakości. W posiłkach brakuje składników odżywczych, owoców i warzyw, dużo jest za to soli, czerwonego mięsa i tłustych wędlin.

Jak wyglądają jadłospisy w polskich lecznicach? Fanpage „Posiłki w szpitalach" od lat gromadzi zdjęcia od „najedzonych" pacjentów z całego kraju. Sprawdź w naszej galerii, co trafia na talerze chorych leczonych w niektórych polskich szpitalach.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Piątka Morawieckiego - nowe obietnice PiS w kampanii

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 26 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »