Tomasz Polewka znów wygrywa w stylu grzbietowym w Grand Prix

Tomasz Polewka znów zaprezentował się z dobrej strony podczas zawodów Grand Prix Nadesłana
Na 25-metrowej pływalni w Łodzi rozegrano kolejne Grand Prix Polski. Na swoim ulubionym dystansie nie zawiódł grudziądzanin.

Wychowanek Ruchu Tomasz Polewka aż sześciokrotnie stawał do rywalizacji na różnych dystansach i różnymi, aż trzema stylami. Spisał się bardzo dobrze.

Już pierwszego dnia w pewny sposób wygrał zmagania na 100 metrów swoim koronnym stylem – grzbietowym.

Grudziądzanin uzyskał czas 53,09 sek. i wyprzedził zgodnie z przewidywaniami Krzysztofa Jankiewicza z UKS Nawy Skierniewice oraz reprezentanta AZS Warszawa Krzysztofa Morawskiego. Pozostałe trzy sobotnie starty miały inny charakter, gdyż Polewka – czołowy grzbiecista w kraju – rywalizował w innych stylach. Ale spisał się udanie.

Na 100 metrów stylem dowolnym był tuż za podium z czasem 51,73 sek. Do zwycięzcy Kacpra Majchrzaka stracił około 2,5 sekundy. W pierwszej dziesiątce – dziewiąty- uplasował się podczas rywalizacji na 50 metrów motylkiem, którą wygrał jeden z najbardziej utytułowanych pływaków w Polsce Paweł Korzeniowski. Najsłabiej Polewce poszło na 200 metrów kraulem, gdzie był dopiero dwudziesty piąty.

Dzisiaj rozgrywano między innymi sprinterskie wyścigi na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietem. W pierwszej z konkurencji Polewka znów był tuż za podium. Wygrał Majchrzak przed Korzeniowskim. W swojej najlepszej specjalności wychowanek Ruchu nie miał sobie równych, triumfując z czasem 24,54 sek. Drugi był ponownie Jankiewicz, natomiast na trzecim miejscu zawody skończył Maksymilian Zgierski.