Toruń: Kto zostanie nowym dyrektorem WUP? Kandydat jest tylko jeden!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
WUP Toruń.
WUP Toruń. Jacek Smarz
Wieloletni szef Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu - Artur Janas - odszedł na emeryturę. Kto przejmie po nim funkcję? Na ogłoszony przez marszałka konkurs wpłynęła tylko jedna kandydatura. Czyja? Koperta zostanie otwarta za kilka dni.

Zobacz wideo: To już pewne. W 2021 roku będzie Czternasta Emerytura

WUP w Toruniu to potężna instytucja, podległa samorządowi województwa. Jej długoletni dyrektor przeszedł na emeryturę. Następcę Artura Janasa wyłonić ma konkurs, który w marcu ogłosił marszałek. Zgłosił się do niego tylko jeden kandydat - lub kandydatka. Urzędnicy przekazują, że nie wiedzą kto konkretnie.

-Otwarcie koperty i ocena formalna odbędą się w przyszłym tygodniu, a kolejnym etapem, po spełnieniu warunków formalnych, będzie rozmowa z kandydatem - przekazała nam w piątek, 9 kwietnia, Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka. - Kandydata oceniać będą: sekretarz województwa Marek Smoczyk, dyrektor Dep. Spraw Społecznych Krystyna Żejmo-Wysocka oraz kierownik Biura Kadr i Rozwoju Zasobów Ludzkich UM Małgorzata Franckowska-Kruszewska.

Tymczasem WUP-em po odejściu szefa kieruje obecnie Łukasz Jaworski. Dotychczasowy zastępca dyrektora mianowany został w grudniu 2020 roku, na czas przejściowy, "pełniącym obowiązki dyrektora". Czy to on właśnie zgłosił się do konkursu? Być może, dowiemy się jeszcze w kwietniu.

Artur Janas, długoletni dyrektor WUP w Toruniu, przeszedł na emeryturę.
Artur Janas, długoletni dyrektor WUP w Toruniu, przeszedł na emeryturę. WUP

Łukasz Jaworski to absolwent zarządzania i marketingu na UMK, który skończył również podyplomowe studia w zakresie prawa handlowego. W WUP-ie pracuje od 2017 roku. Wcześniej zatrudniony był w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie kierował m.in. Departamentem Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się działaniami w obszarze przedsiębiorczości, aktywizacji zawodowej, edukacji i włączenia społecznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia, realizacji i wdrażania projektów unijnych. Obecnie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy zajmuje się obszarami kontroli funduszy unijnych, poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy, informatyzacją urzędu oraz realizacją tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców - przekazuje Maciej Smolarek, rzecznik WUP w Toruniu.

WARTO WIEDZIEĆ:

Do głównych zadań Wojewódzkiego Urzędu Pracy należy:

  • określanie i koordynowanie regionalnej polityki rynku pracy i rozwoju zasobów ludzkich w odniesieniu do krajowej polityki rynku pracy przez przygotowanie i realizację regionalnego planu działań na rzecz zatrudnienia;
  • podział posiadanych środków Funduszu Pracy, z uwzględnieniem kierunków i priorytetów określonych w regionalnym planie działań na rzecz zatrudnienia, na działania na rzecz promocji zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich i aktywizacji bezrobotnych;
  • opracowywanie analiz rynku pracy i badanie popytu na pracę, w tym prowadzenie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych.
Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
KONSTYTUCJA !!!

Zlikwidować natychmiast wszystkie urzędy pracy ! To są skostniałe i nikomu niepotrzebne przechowalnie dla wszelkiej maści biurw i znajomych polityków ! Są nieaktywne i nieefektywne oraz przewalają setki milionów złotych, które lądują z reguły w błocie ! Zrobić jak jest chociażby w GB do obsługi bezrobotnych prywatne agencje pracy nadzorowane ściśle przez państwo !

Dodaj ogłoszenie