Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W pierwszym dniu XVII Memoriału Wojtka Michniewicza Polski...

Torunianie gonili, ale nie dogonili. Polski Cukier przegrał z VEF Ryga [zdjęcia]

W pierwszym dniu XVII Memoriału Wojtka Michniewicza Polski Cukier Toruń przegrał z VEF Ryga 71:78. Dziś mecz przeciwko KK Cibona Zagrzeb.

Kibice oglądający mecz Polskiego Cukru z VEF Ryga zobaczyli w Arenie Toruń nie tylko tych nowych zagranicznych zawodników swojej drużyny, którzy wzięli udział już w poprzednich meczach sparingowych, ale i Alade Aminu, podkoszowego, który dopiero w ostatnich dniach przyjechał do Torunia.

W Arenie Toruń byli obecni także krajowi koszykarze - z Chin powrócili bowiem reprezentanci Polski uczestniczący w mistrzostwach świata. Aaron Cel, Karol Gruszecki i Damian Kulig dopiero w środę, kilka godzin przed memoriałowym meczem, odbyli pierwszy trening z zespołem, w związku z czym nie zagrali w meczu przeciwko VEF Ryga, a jedynie zasiedli na ławce rezerwowych, zresztą w zwykłych ubraniach. Wcześniejsze zajęcia były pierwszymi, podczas których Polski Cukier ćwiczył w pełnym składzie.

Mecz z silnym przeciwnikiem, jakim jest VEF, nie ułożył się po myśli torunian. Jeszcze w końcówce drugiej kwarty Polski Cukier przegrywał tylko 34:36, ale dwa rzuty z dystansu dały gościom osiem punktów przewagi do przerwy. W trzeciej kwarcie drużyna z Łotwy potrafiła powiększyć prowadzenie nawet do dwudziestu punktów. Przed ostatnią kwartą było 47:62, ale mimo to w końcowych dziesięciu minutach Twarde Pierniki zdołały mocno zagrozić VEF. Na 90 sekund przed końcem było już tylko 71:73. Ostatecznie łotewski klub utrzymał, a nawet powiększył niewielką przewagę i wygrał 78:71.

Najwięcej punktów dla Polskiego Cukru zdobył w środowym meczu Keith Hornsby - siedemnaście.

Wcześniej odbył się otwierający memoriałowe granie mecz Anwil Włocławek - KK Cibona Zagrzeb, w którym padł wynik 89:84.

W czwartek drugi i zarazem ostatni dzień turnieju. O17 VEF Ryga zagra z Arką Gdynia, a o 19 Polski Cukier Toruń z KK Cibona Zagrzeb.

Polski Cukier Toruń - VEF Riga 71:78
Polski Cukier: Hornsby 17, Weaver 15, Schenk 12, Aminu 11, Wright 8, Perka 6, Ratajczak 2

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej!