Torunianie nie patrzą na inne ekipy. Dziś atrakcja dla kibiców!

Jacek Jarecki (z piłką) był jednym z koszykarzy, którzy w czwartej kwarcie zapewnili zwycięstwo ekipie Polskiego Cukru SIDEn-u w meczu w Jaworznie. W całym meczu rzucający zdobył trzynaście punktów Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u wykonali kolejny krok w kierunku pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej rozgrywek I ligi mężczyzn.

Podopieczni Grzegorza Sowińskiego po raz kolejny potwierdzili też, że dominują w obecnym sezonie.

W sobotę w Jaworznie odnieśli osiemnaste zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, tym razem pokonując miejscowy MCKiS 77:68.
Choć przyjezdni byli na prowadzeniu przez niemal 35 minut tego spotkania, to przydarzyła im się chwila rozluźnienia, która sprawiła, że w czwartej kwarcie zrobiło się nieco nerwowo na ławce torunian

- Mecz tak zupełnie nie toczył się pod naszą kontrolą - potwierdził szkoleniowiec Polskiego Cukru SIDEn-u Grzegorz Sowiński. - Na początku czwartej kwarty było dobrze, ale później rywale, w wyniku naszego rozluźnienia, zanotowali serię trzynastu punktów z rzędu, trafiając kilka rzutów zza linii 6,75 metra. Dzięki temu niemal odrobili straty. Na szczęście zwarliśmy szeregi, powróciliśmy do najlepszego ustawienia w tym dniu i ponownie wypracowaliśmy kilkunastopunktową przewagę. Był zatem jeden nerwowy moment wynikający z naszej niefrasobliwości, strat i zbyt mało agresywnej obrony, ale udało się uniknąć stresu w samej końcówce.

Piątka torunian, która w końcówce czwartej kwarty zapracowała na dziewięć punktów z rzędu dla ekipy Polskiego Cukru SIDEn-u to Tomasz Wojdyła, Aleksander Perka (w ostatniej minucie zmieniony przez Tomasza Stępnia), Bartosz Bochno, Łukasz Żytko i Jacek Jarecki.
Przy takiej postawie do końca rundy zasadniczej (pozostało siedem spotkań) ekipa Grzegorza Sowińskiego może być w miarę spokojna o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli przed fazą play off.

Jej najgroźniejszy rywal MOSiR Krosno zanotował bowiem kolejną wpadkę (w sobotę uległ w Ostrowie Wielkopolskim po dogrywce miejscowej Stali 74:86 i traci już cztery punkty w ligowej tabeli).

- Skupiamy się na swoich przygotowaniach do fazy play off i raczej nie zwracamy uwagi na inne drużyny - dodał Sowiński. - Oczywiście w końcowej fazie rundy zasadniczej będziemy patrzyli na to, na kogo trafimy w fazie play off. W tej chwili skupiamy się jednak tylko i wyłącznie na tym, by obronić pierwsze miejsce w tabeli przed decydującą fazą rozgrywek. Nie uzależniamy tego od gry innych, a tylko i wyłącznie od własnej postawy.

Zaproszenie
Ferie z basketem z udziałem toruńskich koszykarzy
Działacze Polskiego Cukru SIDEn-u Toruń organizują serię wydarzeń związanych z akcją „Ferie z Basketem”.
Już dzisiaj o godz. 19.30 w hali Spożywczaka odbędzie się pierwsza z trzech zaplanowanych w najbliższym czasie inicjatyw. Koszykarze lidera rozgrywek spotkają się podczas otwartego treningu z kibicami. Będzie to niepowtarzalna możliwość zobaczenia, jak wygląda profesjonalny trening i praca koszykarzy oraz sztabu trenerskiego „od kuchni”
W środę o godz. 12.30, również w hali Spożywczaka, zaplanowany jest z kolei trening pokazowy dla najmłodszych kibiców drużyny z udziałem koszykarzy Polskiego Cukru SIDEn-u oraz spotkanie z Piernisławem (maskotką drużyny Polskiego Cukru SIDEn Toruń)
Przy okazji sobotniego meczu z WKK Wrocław działacze proponują też kibicom szczególną ofertę pod nazwą: „Dopingujesz - nie płacisz”. Wszyscy chcący czynnie włączyć się w kibicowanie drużynie proszeni są o przyjście na spotkanie organizacyjne we wtorek (11 lutego) o godz. 19.30 w hali Spożywczaka.