Toruńscy koszykarze w półfinale walki o ekstraklasę!

Polski Cukier SIDEn Toruń pokonał na wyjeździe Sokół Łańcut 85:77 w trzecim meczu I rundy play-off I ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

PC SIDEn wygrał rywalizację play-off 3-0 i awansował do półfinału. Teraz zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

<!** reklama>Sobotni mecz w Łańcucie miał dramatyczny przebieg. Sokół długo prowadził, jeszcze na niespełna 6 minut przed końcem miał w zapasie 14 punktów.

Nasi gracze walczyli jednak do końca. Przy stanie 73:70 dla miejscowych, jeden rzut osobisty wykorzystał Sławomir Sikora. Prawdziwym bohaterem został jednak Piotr Śmigielski, który trafił za 2 punkty na 7 sekund przed końcem, doprowadzając tym samym do remisu i dogrywki.

W doliczonym czasie gry PC SIDEn dominował wyraźnie, wygrywając tę część meczu 12:4, a całe spotkanie 85:77.

Sokół Łańcut - PC SIDEn 77:85 (15:12, 20:16, 22:23, 16:22, dogr. 4:12)

Najwięcej dla PC SIDEn: Jarecki 18, Kowalewski 12, Sikora 11.