Toruńscy piłkarze lepsi w derbach [zdjęcia]

Piłkarze FC (od lewej Dawid Kawka i Mykola Morozow) ograli w spotkaniu derbowym Unikat Osiek (z prawej Krzysztof Elsner) Sławomir Kowalski
Siódmą wygraną z rzędu na boiskach pierwszej grupy pierwszej ligi odnieśli piłkarze Football Clubu Toruń.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha tym razem ograli na wyjeździe Unikat Osiek 4:1 (0:0).

Od pierwszych minut spotkania, które odbyło się w Grębocinie, torunianie dążyli do szybkiego pokonania Andrzeja Sai. Dwukrotnie szansę na otwarcie wyniku meczu miał Sylwester Kieper. W czwartej minucie gospodarze wyszli z kontrą. W dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Kończalski, ale wywalczył tylko róg. Chwilę później Unikat miał sporo szczęścia, bo piłka, po kopnięciu Mykoli Morozowa, odbiła się od słupka.

Później goście nie stworzyli klarownych okazji. Natomiast ekipa z Osieka mogła wyjść na prowadzenie, jednak świetnie spisywał się w bramce Nicolae Neagu.

FC piorunująco rozpoczął drugą połowę. 68 sekund wystarczyło Sylwestrowi Kieperowi, aby trafić w spojenie i słupek bramki.

W 22. minucie było 1:0 dla gości, po trafieniu Michała Wojciechowskiego.

Później torunianie zmarnowali kilka okazji, a Unikat doprowadził do wyrównania. Jakub Jasiński wyprowadził kontratak, a piłkę w siatce umieścił Jacek Magdziński.

Ta sytuacja podrażniła drużynę Klaudiusza Hirscha, która później wypunktowała gospodarzy. Lider między 29. a 34. minutą rywalizacji zdobył trzy bramki. Andrzeja Saję pokonali Michał Wojciechowski (dwukrotnie) oraz Dawid Kawka.

Warto dodać, że w najbliższą sobotę FC zmierzy się w hali „Spożywczaka: w meczu na szczycie I ligi z wiceliderem, KS-em Gniezno.

W innych meczach: AZS UW Warszawa - Unisław Team 9:2, Politechnika Gdańska - Elhurt Helios Białystok 4:0, KS Gniezno - Constract Lubawa 7:3, MOKS Słoneczny Stok Białystok - Malwee Łódź 6:2

Unikat Osiek - FC Toruń 1:4 (0:0). 0:1 M. Mikołajewicz (21.23), 1:1 J. Magdziński (25.14), 1:2 M. Wojciechowski (28.47), 1:3 D. Kawka (32.16), 1:4 M. Wojciechowski (34.30)

FC: Neagu - Mikołajewicz (żk), Wojciechowski (żk), Suchocki, Kieper - Szczepaniak, Kieper, Kawka (żk), Morozow oraz Rau

Unikat: Saja - Kończalski, Elwartowski, Łoś, Zieliński - Magdziński, Elsner, Adamski