Toruńska drużyna na czele ligowej tabeli

(sop)
FC Toruń wygrali drugie wyjazdowe spotkanie z rzędu w Futsal Ekstraklasie. Na zespół tym razem pokonał w Pniewach tamtejszy Red Dragons 2:1 (1:0).

Tym samym podopieczni Łukasza Żebrowskiego awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Wyjazdowe spotkania naszej drużyny z ekipą z Wielkopolski zawsze są zacięte. FC w Pniewach rywalizował po raz czwarty. Każde ze spotkań zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem jednej z drużyn (trzy raz po 2:1).

Sam na sam

W pierwszych minutach meczu groźniejsze sytuacje mieli zawodnicy Red Dragons. W czwartej minucie, po błędzie Dariusza Rychłowskiego, sam na sam z Nicolae Neagu znalazł się Mateusz Kostecki. Z tego pojedynku obronną ręką wyszedł golkiper toruńskiej ekipy. Kilkadziesiąt sekund później piłkę w środku pola stracił Karol Czyszek, a doskonałą okazję zmarnował Patryk Hoły.

Z biegiem czasu do głosu doszli goście. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego stworzyli kilka dobrych okazji do pokonania Jakuba Budycha. W siódmej minucie w słupek trafił Michał Wojciechowski. Gracze FC prowadzenie objęli w 16. minucie, gdy piłkę w siatce umieścił Tomasz Kriezel. Jeszcze przed przerwą świetną okazję zmarnował Czyszek.

Świetna okazja

Druga połowa mogła świetnie mogła rozpocząć się dla toruńczyków, ale Marcin Mikołajewicz zmarnował dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia.

W 25. minucie rywalizacji było już 2:0 dla przyjezdnych. Torunianie wyprowadzili kontratak, który trafieniem zakończył Mikołajewicz.

W końcówce meczu do głosu doszli gospodarze. Młody zespół z Pniew chciał szybko zmienić losy meczu, a nasza drużyna została zepchnięty do defensywy. W 30. minucie torunianie popełnili błąd w defensywie, a grający trener rywali Łukasz Frajtag strzelił kontaktowego gola. Później podopieczni Łukasza Żebrowskiego mogli przesądzić losy potyczki. Swoje okazje zmarnowali m.in. Sylwester Kieper i Marcin Mikołajewicz.

Przez ostatnie trzy minuty gospodarze rywalizowali z wycofanym bramkarzem. Pniewianie za wszelką chcieli doprowadzić do remisu. Na szczęście w bramce gości był Nicolae Neagu, który po raz kolejny pokazał, że jest jednym z najlepszych bramkarzy w Futsal Ekstraklasie.

W sobotę u siebie

Torunianie kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę. FC zmierzy się w hali w Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK z Piastem Gliwice. W naszym zespole trwa wielka mobilizacja, bo zespół ze Śląska prowadzi były szkoleniowiec naszej ekipy - Klaudiusz Hirsch. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Red Dragons Pniewy - FC Toruń 1:2 (0:1).

0:1 T. Kriezel (14.01), 0:2 M. M.Mikołajewicz (24.40), 1:2 Ł. Frajtag (29.48)

FC: Neagu - Wojciechowski, Kriezel (żk), Elsner, Mikołajewicz - Morozov, Rychłowski, Czyszek, Kieper oraz Czyszek

W pozostałych spotkaniach: MOKS Słoneczny Stok Białystok - MKF Solne Miasto Wieliczka 1:2 (1:2), Gatta Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:2 (1:0), Pogoń 04 Szczecin - LEX Kancelaria Słomniki 3:4 (1:1), Clearex Chorzów - AZS UG Gdańsk 3:3 (3:0)

Mecz AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała został przełożony na 25 października.

1.FC Toruń 3 7 7-3
2.Rekord Bielsko-Biała 2 6 19-2
3.Piast Gliwice 3 6 12-3
4.LEX Słomniki 3 6 13-8
5.Gatta Zduńska Wola 3 5 9-8
6.AZS UG Gdańsk 3 4 11-13
7.Clearex Chorzów 3 4 9-13
8.Red Dragons Pniewy 3 3 7-6