Tegoroczna impreza organizowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Towarzystwo Naukowe w Toruniu i Urząd Miasta odbędzie się pod hasłem „Oblicza komunikacji”.
Od 24 do 28 kwietnia w kilkudziesięciu miejscach będzie można uczestniczyć w wykładach, pokazach laboratoryjnych i plenerowych, inscenizacjach, dyskusjach, koncertach, spektaklach teatralnych i pokazach filmowych oraz wystawach i ekspozycjach.
Zobacz także: Praca w Toruniu. Jakie oferty można znaleźć najczęściej
- Imprezy festiwalowe reprezentować będą niemal wszystkie dziedziny nauki uprawiane na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - pisze prof. dr hab. Wojciech Wysota, przewodniczący Rady Programowej Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w specjalnym zaproszeniu. - Istotą koncepcji wydarzenia jest taki dobór imprez, aby każdy z gości Festiwalu, niezależnie od wieku i wykształcenia, znalazł propozycje odpowiadające jego zainteresowaniom. Rada Programowa Festiwalu postanowiła, iż tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu będą „Oblicza komunikacji”. Komunikacja może przyjmować różne oblicza, wymiary, sposoby, struktury, skale, postacie, formy i dotyczyć zarówno wszechświata, ludzi i innych żywych organizmów, komórek, a także technologii, miejsc i dostępu do nich. Istotą komunikacji jest utrzymanie szeroko rozumianej łączności między jej dowolnymi elementami. Dla jednych oznacza ona przekaz werbalny lub niewerbalny pewnej informacji, dla innych relacje, jakie zachodzą podczas tego procesu, a dla kolejnych przemieszczanie się w czasie i przestrzeni, czy też odbieranie, interpretację i rozumienie płynących komunikatów.
Zobacz również: Praca w Kujawsko-Pomorskiem. Oferty powyżej 5 tys. złotych
Tegoroczny Toruński Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką.
Uczestnicy od kuchni poznać mogą miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji.
Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, ale na większość obowiązują zapisy (telefoniczne bądź elektroniczne), które zaczęły się 12 kwietnia. Na niektóre wejściówki będą rozdawane w środę, 17 kwietnia w godz. 16-18 w Dworze Artusa. Tam też mieści się Centrum Festiwalowe.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?