Trener zadowolony z zaangażowania

Krystian Góralski
Już dwadzieścia jeden zwycięstw mają na swoim koncie zawodnicy SIDEn-u Polskiego Cukru Toruń. Wczoraj w meczu rozegranym awansem pokonali ekipę WOSSM-u Warszawa 102:58.

<!** Image 2 align=right alt="Image 167579" sub="Wczoraj najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Janiak / Fot. Adam Zakrzewski">23. kolejka grupy A II ligi zaplanowana jest w najbliższy weekend. Zawodnicy WOSSM-u mają jednak wówczas zaplanowany półfinał mistrzostw Polski juniorów starszych i poprosili o przełożenie spotkania.

Podopieczni Piotra Bakuna już przed meczem mieli małe szanse na zwycięstwo. W tym sezonie spisują się przeciętnie (9 miejsce w tabeli), a w Toruniu pojawili się jeszcze w osłabionym składzie.

- Takie spotkanie to okazja dla wszystkich zawodników do pogrania - stwierdził skrzydłowy SIDEn-u Tomasz Lipiński. - Trener miał możliwość sprawdzić graczy przed zbliżającą się fazą play off i spróbować ustawień w ataku i obronie. Rywale przyjechali do Torunia w zupełnie innym składzie niż rywalizowaliśmy z nimi w Warszawie. Nie było dwóch podstawowych zawodników, co miało wpływ na ich postawę w tym meczu.

W tej sytuacji wygrana wydawała się formalnością. I tak było na parkiecie. Gospodarze od pierwszych minut dominowali na parkiecie i systematycznie powiększali przewagę.

Po pierwszej kwarcie prowadzili 27:16, a po sześciu minutach drugiej było 43:18. Tuż przed końcem trzeciej części gry torunianie prowadzili już 80:40 i można było się zastanawiać, kiedy osiągną granicę stu punktów.

<!** reklama>W czwartej części gry zdobywanie punktów przychodziło im z łatwością i w 37 min. prowadzili już 99:50. Od tego momentu jednak nie potrafili zdobyć kolejnych „oczek”. Dopiero na osiem sekund przed końcem wynik spotkania ustalił rzutem zza linii 6,75 m Filip Słoniecki.

- Nie lekceważy się żadnego rywala, ale zakładaliśmy takie zwycięstwo - wyjaśnił szkoleniowiec SIDEn-u Grzegorz Sowiński. - Mecz miał się zakończyć naszą kolejną wygraną, a chłopacy mieli pokazać zaangażowanie i dla grupki kibiców, która przybyła na mecz, kawałek dobrego basketu. To się udało i z tego się cieszę.

SIDEn Polski Cukier Toruń - WOSSM Warszawa: 102:58 (27:16, 27:11, 26:15, 22:16). SIDEn: P. Lewandowski 18 (1x3), D. Przybyszewski 15 (1), W. Pagacz 8, D. Wójcik 7 (1), A. Kobus 4 oraz D. Janiak 21 (3), T. Lipiński i T. Beciński po 8, T. Tlałka 5 (1), M. Bagaziński 5, F. Słoniecki 3 (1), T. Tracz 0. WOSSM (najwięcej): P. Jaworski 12, M. Kwiatkowski 10 (2), D. Kalinowski 9 (2), A. Machowski 6, P. Śpica 5.