Trwa mecz Elany. Do Torunia przyjechała Stal Stalowa Wola

Z Rozwojem Katowice Elana zremisowała u siebie 2:2. Jak będzie ze Stalą?
Z Rozwojem Katowice Elana zremisowała u siebie 2:2. Jak będzie ze Stalą? Jacek Smarz
O 17 rozpoczął się mecz III kolejki II ligi, w którym Elana podejmuje Stal Stalowa Wola, a więc drużynę mającą komplet punktów w tabeli. Dla tych, którzy nie mogą wybrać się na Stadion Miejski, przygotowaliśmy relację na żywo z tego spotkania.

18:53 Koniec meczu! Elana wygrywa 2:1!
18:52 Pięciu (!) piłkarzy Elany w towarzystwie jednego obrońcy Stali ruszyło na bramkę gości. Mimo to gola nie ma, strzał okazał się niecelny...

18:50 Doskonała szansa torunian! Niestety, Damian Lenkiewicz uderzył tuż obok bramki.

18:49 Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

18:46 Filip Kozłowski cofnął się do obrony i zmusił Tomasza Żylińskiego do błędu. Napastnik Stali stracił piłkę.

18:46 Rzut wolny dla gości. W polu karnym dobrze interweniował jednak jeden z toruńskich obrońców.

18:44 Dominik Kościelniak zszedł z boiska - w jego miejsce wszedł Krzysztof Wołkowicz.

18:43 Kordian Górka otrzymał żółtą kartkę.

18:41 Kibice znów domagali się rzutu karnego dla torunian. Sędzia uznał jednak, że Filip Kozłowski nie został sfaulowany.

18:39 Stal szuka gola na wagę remisu. Uderzenie z dystansu zatrzymał jednak Bartosz Mrozek. Do końca jeszcze 8. minut podstawowego czasu gry.

18:37 Gol dla gości! Elana prowadzi, ale już tylko 2:1. Bramkę zdobył Michał Kitliński.

18:35 Kolejny dziś faul na Filipie Kozłowskim. Piłka dla torunian.

18:34 Zmiany w obu drużynach - za Macieja Stefanowicza w drużynie Elany wszedł Patryk Aleksandrowicz. W zespole Stali na boisku pojawił się Przemysław Stelmach, który zmienił Piotra Mrozińskiego.

18:32 Kordian Górka wślizgiem wybił piłkę na aut.

18:31 Sędzia liniowy odgwizdał faul Dominika Kościelniaka. Grę wznawiają goście.

18:29 Po deszczu nie ma już śladu. Piłkarze gości próbują zbliżać się do pola karnego Elany, ale nie są w stanie zakończyć żadnej z akcji większym zagrożeniem dla torunian.

18:26 68. minuta meczu - kibice na stojąco biją brawo, co jest nawiązaniem do założenia klubu w 1968 roku.

18:24 Rzut rożny dla Elany. W zamieszaniu w polu karnym gol był blisko, ale ostatecznie piłka wyszła poza boisko.

18:21 Maciej Stefanowicz został ukarany żółtą kartką.

18:20 Patryk Urbański spróbował strzału z dystansu. Bramkarz Stali wybił piłkę na rzut rożny. Opady deszczu ustały.

18:19 Druga zmiana wśród gości - za Adriana Dziubińskiego wszedł Andrzej Trubeha.

18:17 Pierwsza zmiana w składzie Elany - Damian Lenkiewicz zastąpił Mateusza Stąporskiego.

18:16 2:0! W 59. minucie pięknym strzałem z dystansu wynik podwyższył Artur Lenartowski. Bramkarz Dorian Frątczak został zupełnie zaskoczony tym uderzeniem.

18:14 Goście rozpoczęli kolejną akcję od własnej bramki. Wcześniej przy piłce pozostawali torunianie, ale nie zdołali oddać strzału.

18:13 Mecz trwa w ulewie i przy silnym wietrze.

18:12 Na Stadion Miejski spadły pierwsze krople deszczu.

18:11 Pierwsza zmiana w drużynie Stali - na boisko wszedł Michał Kitliński, który zastąpił Sebastiana Łętochę.

18:07 Akcja gości, ale obrońcy Elany szybko wybili piłkę. Druga połowa jak na razie bez szczególnych emocji.

18:04 Od pierwszych sekund obie drużyny są dopingowane przez swoich kibiców. Jak na razie wsparcie fanów daje lepszy efekt w przypadku Elany - torunianie mieli już pierwszą udaną akcję.

18:03 Rozpoczęła się druga pogoda. Obie drużyny przystąpiły do niej w niezmienionych składach.

17:59 W Toruniu zmienia się pogoda. Przez cały dzień było upalnie, ale teraz nad Stadion Miejski nadciągają chmury i wieje coraz silniejszy wiatr.

17:55 Pod koniec pierwszej części spotkania na trybunach pojawiła się grupa kibiców gości, którzy właśnie wywieszają swoje flagi.

17:48 Koniec pierwszej połowy. Elana prowadzi 1:0!

17:46 Kibice skandowali "Jeszcze jeden!", ale rzut rożny nie przyniósł bramki.

17:44 Tomasz Żyliński zwijał się z bólu w polu karnym Elany. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego dla Stali. Do końca regulaminowego czasu gry jeszcze tylko 2 minuty.

17:43 Maciej Stefanowicz wykorzystał rzut karny! Od 42. minuty Elana prowadzi 1:0!

17:42 Rzut karny dla Elany! Mateusz Stąporski sfaulowany w polu karnym!

17:40 Pierwszy od dłuższego czasu strzał gości przyniósł im rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry Elana szybko przejęłą piłkę.

17:39 Znowu blisko! Tym razem uderzał Mateusz Stąporski, ale raz jeszcze Frątczak obronił strzał piłkarza Elany. Od kilku minut pachnie golem!

17:38 Świetny strzał Macieja Stefanowicza zza linii pola karnego. Dorian Frątczak wybił piłkę przed siebie, gdzie próbował ją dobić Filip Kozłowski. Bramkarz Stali i tym razem zachował jednak czyste konto.

17:36 Elana wyraźnie przeważa. Goście ruszyli wprawdzie z pojedynczą kontrą, ale Adrian Dziubiński nie był w stanie zaskoczyć Bartosza Mrozka. Torunianie ponownie przy piłce.

17:32 Świetne uderzenie Patryka Urbańskiego z rzutu wolnego! Dorian Frątczak zdołał jednak zatrzymać strzał obrońcy Elany.

17:31 Filip Kozłowski ponownie sfaulowany. Kolejny rzut wolny dla Elany.

17:29 Groźna kontra gości. Tomasz Żyliński był już na skraju pola karnego Elany, gdy padł na murawę. Faulu jednak nie było. Krótka przerwa techniczna - zawodnicy mogą się napić.

17:27 Najlepsza akcja Elany! Filip Kozłowski uderzył celnie, ale bramkarz Dorian Frątczak wybił piłkę poza boisko.

17:26 Zdaniem widzów na trybunach piłka odbiła się w polu karnym od ręki jednego z obrońców Stali. Sędzia nie zdecydował się jednak na reakcję.

17:24 Przed chwilą faulował Filip Kozłowski, a teraz sam został sfaulowany. Akcja torunian nie doszła jednak do pola karnego.

17:22 Filip Kozłowski został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Stali.

17:20 Michał Kołodziejski sfaulowany. Po chwili obrońca Elany wstał o własnych siłach. Torunianie wznowili grę.

17:18 Rzut wolny dla Elany. Niestety, Patryk Urbański uderzył wysoko ponad poprzeczką bramki gości.

17:16 Piłkarze Elany zbliżyli się do pola karnego gości. Piłka wyszła jednak poza boisko. Grę wznowił bramkarz Stali Dorian Frątczak.

17:13 Sfaulowany Mateusz Stąporski leżał na boisku. Sędzia dopiero po chwili przerwał grę. Na szczęście zawodnikowi Elany nic się nie stało.

17:12 Filip Kozłowski przewrócił się w polu karnym. Kibice czekali na rzut karny, ale sędzia nie podyktował "jedenastki" dla Elany.

17:11 Tomasz Żyliński ze Stali zdecydował się strzał z dystansu. Piłka pofrunęła wysoko nad bramką Elany.

17:08 Jak na razie żadna z drużyn nie stworzyła sobie akcji, która zakończyłaby się strzałem.

17:06 Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w mur. Zagrożenia dla bramki Elany nie było.

17:05 Pierwsze próby gości. Zdaniem sędziego Artur Lenartowski faulował rywala. Rzut wolny dla Stali.

17:03 Adam Dobosz podawał do Mateusza Stąporskiego. Niestety, akcja została przerwana z powodu spalonego.

17:02 Sędzia rozpoczął mecz!

16:59 Obie drużyny właśnie ustawiają się na murawie. Za moment początek meczu.

16:54 Większość zawodników gości zeszła już do szatni. Na boisku pozostają ci, którzy zaczną mecz na rezerwie.

16:52 Na trybunach gromadzą się kibice. Jest szansa, że mecz może zgromadzi większą liczbę widzów niż ostatnie spotkanie z Rozwojem Katowice.

16:49 Piłkarze Elany już zakończyli rozgrzewkę. Drużyna Stali Stalowa Wola wciąż jest na boisku.

16:43 Skład Stali Stalowa Wola: Frątczak - Łętocha, Trąbka, Dadok, Mroziński - Mistrzyk, Czajkowski, Sobotka, Dziubiński - Żyliński, Janiszewski

16:33 Na boisku są już również piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy także rozpoczęli rozgrzewkę.

16:26 Skład Elany: Mrozek - Górka, Urbański, Kołodziejski, Dobosz - Stąporski, Kryszak, Lenartowski, Kościelniak, Stefanowicz - Kozłowski

16:20 Piłkarze Elany właśnie wybiegli na boisko i rozpoczęli rozgrzewkę przed dzisiejszym meczem.

Torunianie jak na razie mają cztery punkty, gdyż zremisowali u siebie z Rozwojem i wygrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Rywale ze Stalowej Woli mogą się natomiast pochwalić zwycięstwami z Resovią i ROW Rybnik. Choć Stal jest wyżej w tabeli, bukmacherzy przewidują sukces naszej drużyny. Na korzyść Elany, oprócz atutu własnego boiska, może przemawiać także fakt, że dotychczasowi przeciwnicy Stali mają na razie same porażki, więc piłkarze ze Stalowej Woli niekoniecznie muszą być tak mocni, jak sugerowałby to ich dorobek punktowy.

O kolejne gole spróbuje pokusić się Filip Kozłowski - napastnik naszej drużyny ma w dorobku już trzy bramki i prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy II ligi.