Trzecia z rzędu porażka hokeistów KH Energi Toruń

Joachim Przybył
Kiepski początek hokejowego weekendu: torunianie wracają bez punktów z Jastrzębia, a zdecydowała o tym ostatnia tercja. Liczymy na przełamanie serii porażek w niedzielę na Tor-Torze.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Bramki: 0:1 Djumić - Johansson (10.56), 1:1 Zając - Nalewajka, Viinikainen (15:45), 2:1 Spirko - Jarosz (26:12), 2:2 Fjodorovs - Larionovs (26:34), 3:2 Urbanowicz - Bagin (48:45), 4:2 Kolusz - Spriko (49:35), 5:2 Spirko (59:56)
KH Energa: Studziński - Johannson, Gimiński, Djumić, Syty, Baszirow - Behm, Zieliński, Larionovs, Fjodorovs, Tianen - Jaworski, Kurnicki, Jaakola, Maćkowski, M. Kalinowski - Bajwenko, Schafer, Pauliny, Prokurat, Kogut.

Torunianie pokonali utytułowanego rywala w 1. rundzie i rewanż na wyjeździe także zaczęli obiecująco. W 11. minucie Mirko Djumić zmienił lot krążka, zmylił bramkarza i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. KH Energa nie cieszył się nim długo. Na ławkę kar powędrował Jakub Prokurat, wydawało się, że nasz zespół się wybroni, ale w ostatnich sekundach osłabienia Mateusz Studziński skapitulował.

Jeszcze krócej trwała radość gospodarzy z prowadzenia w 2. kwarcie. Dokładnie 22 sekundy potrzebował Denis Fjodorovs, żeby odpowiedzieć na trafienie Rastislava Spilki. Torunianie powinni byli objąć prowadzenie, ale Jakub Lackovic kilka razy uratował JKH GKS przed stratą gola.

W tym meczu bramki padały parami. Niestety, w ostatniej tercji obie dla gospodarzy, Studzińskiego w ciągu 50 sekund pokonali doświadczeni Maciej Urbanowicz i Marcin Kolusz. Na to torunianie nie zdołali odpowiedzieć, a piątego gola zainkasowali, gdy w ostatnich minutach trener Nurminen zdecydował o ściągnięciu z lodu bramkarza.

W niedzielę o godz. 17.00 KH Energa podejmie na Tor-Torze Marmę Ciarko Sanok.