Udana pogoń futsalistów FC Toruń w meczu z LEX-em Kancelarią Słomniki

(LN)
Piłkarze FC Toruń pokonali na wyjeździe LEX Kancelarię Słomniki
Piłkarze FC Toruń pokonali na wyjeździe LEX Kancelarię Słomniki Sławomir Kowalski
Piłkarze halowi pokonali na wyjeździe LEX Kancelarię Słomniki 6:3 (2:1) w zaległym meczu Futsal Ekstraklasy.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości. Już w trzeciej minucie prowadzenie dał im Marcin Mrówczyński. Później na boisku trwała wyrównana walka. Torunianie oddali więcej strzałów, ale miejscowi stworzyli bardziej klarowne sytuacje do zdobycia gola.

W 15. minucie indywidualną akcją popisał się Andrzej Musiał i doprowadził do wyrównania. Chwilę później gospodarze wyprowadzili kontratak, który trafieniem zakończył Roman Wachuła. Tuż po przerwie było już 3:1 dla LEXKancelarii. Tym razem Nicolae Neagu pokonał Sebastian Leszczak.

Prezentacja żużlowców Get Wellu Toruń. Byłeś? Sprawdź, czy j...

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego musieli po raz kolejny w tym sezonie odrabiać straty. Na szczęście tym razem się udało.
Torunianie w ostatnich jedenastu minutach potyczki aż pięciokrotnie pokonali dobrze spisującego się bramkarza beniaminka rozgrywek. Dzięki temu zapewnili sobie kolejną w tym sezonie wygraną.

W środę nasz zespół rozegra ostatnie w tym roku spotkanie. Futsaliści FC zmierzą się na wyjeździe w kolejnym zaległym spotkaniu z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

LEX Kancelaria Słomniki - FC Toruń 3:6 (2:1).

0:1 M. Mrówczyński (2.47), 1:1 A. Musiał (14.19), 2:1 R. Wachuła (17.51), 3:1 S. Leszczak (20.59), 3:2 K. Elsner (29.00; karny), 3:3 M. Mikołajewicz (31.26), 3:4 K. Czyszek (32.18), 3:5 R. Spychalski (36.38, przedłużony rzut karny), 3:6 T. Kriezel (39.35)

FC: Neagu - Kriezel, Wojciechowski, Elsner, Mikołajewicz oraz Mrówczyński, Morozow, Waszak, Kieper, Czyszek, Spychalski