Udany początek roku w szermierce. Trzy miejsca na podium Pucharu Świata!

Łukasz Konstanty
Drużyna szpadzistek.
Drużyna szpadzistek. Fot. Polski Związek Szermierczy
Bardzo dobrze rozpoczął się dla polskich szermierzy rok 2024. Podczas odbywających się w miniony weekend zawodów juniorskiego Pucharu Świata Biało-Czerwone aż trzy razy stawały na podium.

Alicja Klasik na podium w Udine

Jako pierwsze powody do radości dostarczyły szpadzistki. Podczas zawodów odbywających się w Udine brąz zdobyła Alicja Klasik (99. zawodniczka rankingu światowego i druga w klasyfikacji juniorek), która w pojedynku o wejście do finału minimalnie, jednym trafieniem (14-15) przegrała z Chinką Chen Chen.

Klasik to aktualna wicemistrzyni świata juniorów w szpadzie, która zawody juniorskiego Pucharu Świata w gronie najlepszych zakończyła po raz trzeci w dotychczasowej karierze. Wysokie lokaty zajęły także Cecylia Cieślik (7. miejsce) i Oliwia Tercjak (10.).

Szpadzistki i Szablistki w najlepszej trójce

Polskie szpadzistki (Klasik, Cieśli, Tercjak, Emilia Korkus) zajęły trzecie miejsce także w rywalizacji drużynowej. W decydującej o miejscu na podium potyczce okazały się lepsze od Francuzek.

Na najniższym stopniu podium podczas rywalizacji w Budapeszcie stanęły także polskie szablistki. Biało-Czerwone, które rywalizowały w składzie Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Maria Więckiewicz, w potyczce o 3 miejsce okazały się lepsze od Francuzek.

W najbliższy weekend po raz pierwszy w nowym roku odbędą się zawody Pucharu Świata seniorów. W Paryżu odbędą się zawody z udziałem florecistek i florecistów, zaś w Tunisie - szablistek i szablistów.