Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UMK o krok od sprzedaży ziemi za blisko 700 tysięcy złotych

Alicja Cichocka-Bielicka
Alicja Cichocka-Bielicka
UMK o krok od sprzedaży ziemi
UMK o krok od sprzedaży ziemi Sławomir Kowalski
Uniwersytet sprzedaje kolejną partię ziemi, tym razem we wsi Sołectwo w gminie Łysomice. Transakcja opiewa na prawie 700 tys. złotych, uczelnia jest przed jej finalizacją.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest o krok od sfinalizowania transakcji sprzedaży 12 hektarów gruntów rolnych w miejscowości Sołectwo w gminie Łysomice (obręb Papowa Toruńskiego). Kto chce kupić ziemię od uczelni?

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła Joanna Wiśniewska. Z naszych informacji wynika, że to córka rolników ze Sławkowa, rodziny Wiśniewskich, tej samej, która kilka lat temu kupiła od UMK spory areał gruntów rolnych.

Najpierw zgoda

Z informacji z uczelni wynika, że klientka jako „nierolniczka” potrzebuje zgody na zakup z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jeśli ją uzyska, nic nie stanie na przeszkodzie, żeby za niecałe 700 tys. złotych nabyła ziemię od UMK.

Prawie w co trzecim małym sklepie skontrolowanym przez inspekcję pracy nie było rozkładu czasu pracy i systemu rozliczania go (29 proc.). Co dziesiąty miał kłopoty z płaceniem pensji... Kodeks pracy rzadziej łamany jest w supermarketach. Dlaczego? Małe sklepy, szczególnie franczyzowe, oszczędzają kosztem personelu.SZCZEGÓŁY KONTROLI NA KOLEJNYCH STRONACH >>> tekst: Małgorzata OberlanPolecamy także: Nowe smaki w Toruniu: gruziński, tatarski, uraiński, japoński, hinduskiCzytaj również: Daniel "Magical" i podatki. Co wykryły kontrole?

Największe grzechy małych sklepów. Oto wyniki kontroli PIP

Co z pozostałymi gruntami, których uniwersytet ma jeszcze 431 hektarów w okolicy podtoruńskich Piwnic? Okazuje się, że uczelnia związana jest umową dzierżawy podpisaną na 10 lat, w związku z czym na razie nie planuje sprzedaży gruntów.

- Nasza sytuacja jest dobra, nie ma zatem konieczności sprzedaży kolejnych gruntów – informuje Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Od 2008 roku akcja „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu. Tradycyjnie już zapraszamy do związanego z nią konkursu.Idea biesiadowania przy gęsinie ma na Kujawach i Pomorzu wielowiekową tradycję. Już Adam Mickiewicz pisał o gęsinie, jako nieodłącznym elemencie staropolskiej uczty. Z czasem tradycja ta nieco przygasła, co spowodowane było przede wszystkim wysoką ceną i utrudnionym dostępem do tego zdrowego i pysznego mięsa. [sc]Zobacz także: Wyłączenia prądu w Kujawsko-Pomorskiem. Na kiedy się przygotować?;nf[/sc]

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina. Aż 120 gęsich tusze...

Na co kasa?

Dodatkowe 700 tys. złotych w kasie na pewno się przyda.

Przypomnijmy, że uczelnia rozbudowuje Centrum Sportowe, stawia Centrum Konserwacji Zabytków, przymierza się do rozpoczęcia prac w Centrum Weterynarii, na wszystkie te inwestycje potrzebuje tzw. wkładu własnego.

Polecamy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska