MKTG SR - pasek na kartach artykułów

VIII Forum Seniora za nami - Aktywność motywem przewodnim

Waldemar Piórkowski
Waldemar Piórkowski
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 21 marca Aula UMK w Toruniu była praktycznie wypełniona do ostatniego miejsca. Odbyło się tu VIII Forum Seniora, organizowane przez redakcję ,,Expressu Bydgoskiego", ,,Gazety Pomorskiej" i „Nowości - Dziennika Toruńskiego".

Forum seniora - ponad 600 uczestników

Forum Seniora od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych Czytelników. W marcowej jego edycji wzięło udział ponad 600 naszych Czytelników, którzy mieli okazję bezpłatnie uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, spotkać się z interesującymi ludźmi, a w czasie przerw kawowych odwiedzić stoiska naszych partnerów.
Wejściówki na VIII Forum Seniora rozeszły się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Zabrakło ich już po trzech dniach przyjmowania zgłoszeń. To pokazuje, jak tego typu spotkania są potrzebne. Podkreślali to również przedstawiciele samorządu Torunia i województwa, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Mówili o tym także sami uczestnicy naszego Forum.

Spotkanie po latach

- To okazja aby się czegoś dowiedzieć o tym jak dbać o siebie w tym wieku. I nie chodzi tylko o zdrowie, co oczywiście jest bardzo ważne, ale również o inne dziedziny życia. Nasze bezpieczeństwo, finanse czy spędzanie wolnego czasu, którego często seniorzy mają bardzo dużo – powiedziała nam Krystyna Jastrzębska, która w Forum uczestniczy pierwszy raz. - Ale na pewno znów pojawię się na takim Forum, jeżeli będzie to możliwe. Bo takie wydarzenia to też możliwość spotkania z innymi ludźmi w tym samym wieku, którzy zwykle mają te same problemy. To okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń. Czy po prostu ciekawego spędzenia czasu. Ja na przykład spotkałam dziś koleżankę z pracy, z którą nie widziałam się przez wiele lat. Wymieniłyśmy się numerami telefonów i obiecałyśmy sobie, że postaramy kontaktować się częściej.

Spotkanie z Martą Manowską

Niewątpliwą atrakcją VIII Forum była możliwość spotkania z Martą Manowską, prowadzącą telewizyjne programy „Sanatorium Miłości” i „The Voice of Senior”. Prezenterka i dziennikarka podkreślała, jak dużo radości i satysfakcji daje jej praca przy tych projektach, również dlatego, że ich uczestnikami są starsze osoby, zarażające ją choćby swoją energią, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Z wieloma ma kontakty również po programach.

- Ludzie w tym wieku nie tylko nie muszą, ale przede wszystkim nie powinni siedzieć w domu. Mają wiele do zaoferowania innym i to warto wykorzystać - mówiła między innymi Marta Manowska, która namawiała uczestników Forum do aktywności w różnych aspektach życia.

Aktywność i nawadnianie

Zresztą ta aktywności była motywem przewodnim Forum, ponieważ co jakiś czas pojawiała się także w prezentowanych w czwartek prelekcjach. Były one podzielone na cztery panele: zdrowie, bezpieczeństwo, styl życia i aktywność.
Katarzyna Matella z toruńskiego Towarzystwa Krzewienie Kultury Fizycznej w czasie prelekcji o znaczeniu ćwiczeń i odpowiedniej diety nacisk kładła na codzienną aktywność, która może opóźniać procesy starzenia. Najlepiej ćwiczyć pół godziny dziennie, na przykład z gumami oporowymi. W życiu seniora ogromne znaczenie ma również prawidłowe nawadnianie się.

- Bo im człowiek starszy, tym mniej chce się pić - mówiła Katarzyna Matella.

Nasze Forum to również stoiska partnerów. Były punkty instytucji kulturalnych, banku, urzędów, ale największym powodzeniem cieszyło się to, gdzie można było zrobić sobie badanie słuchu i zapoznać z ofertą aparatów polepszających słyszenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska