W ćwierćfinale zagrają z Islandią

Polscy piłkarze ręczni remisem z Francją 30:30 zakończyli rozgrywki grupowe w turnieju olimpijskim w Pekinie.

Zajmując drugie miejsce w grupie A awansowali do ćwierćfinału, w którym w czwartek ich rywalem będzie zespół Islandii.

Mecz Polski z Francją nie miał dla obu ekip większego znaczenia, gdyż już wcześniej zapewniły sobie awans do czołowej „ósemki”. Stawką było pierwsze miejsce w grupie.

Spotkanie było wyrównane, prowadzenie często się zmieniało. Do remisu 30:30, 20 sekund przed końcem gry, doprowadził Karol Bielecki, ustalając rezultat meczu.

Rywalizację w grupie A wygrali Francuzi, przed Polakami, Chorwatami oraz Hiszpanami, z którymi „biało-czerwoni” doznali jedynej porażki. Odpadły drużyny Brazylii i Chin.

W grupie B układ sił był zdecydowanie bardziej wyrównany, a losy awansu do ćwierćfinału ważyły się do ostatnich minut spotkań kończących rozgrywki pierwszego etapu. Największą niespodzianką jest odpadnięcie z dalszej rywalizacji mistrzów świata - Niemców.

<!** reklama>W poniedziałek Niemcy i Dania spotkały się w „małym finale”, gdyż pokonany żegnał się z turniejem. Mistrzowie Europy okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając 27:21. Niemcy przez ostatnie 4,5 minuty nie zdobyli gola, tracąc w tym czasie cztery.

Następni rywale zespół trenera Bogdana Wenty - Islandczycy - zremisowali na zakończenie rozgrywek grupowych z Egiptem. Jeden punkt uratował Snorri Stein Gudjonsson, trafiając w ostatniej minucie.

Drużyna Islandii, z którą Polska wygrała cztery ostatnie mecze, w tym w MŚ i turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, do ćwierćfinału awansowała z trzeciego miejsca w grupie. Wygrała z Rosją 33:31 oraz Niemcami 33:29, zremisowała po 32:32 z Danią i Egiptem, doznając jedynej porażki z Koreą Płd. 21:22.

Rywalizację w grupie B wygrała Korea Płd., która w ćwierćfinale spotka się z Hiszpanią. Pozostałe dwie pary tworzą Francja z Rosją oraz Dania z Chorwacją, co będzie rewanżem za finał ostatnich mistrzostw Europy.

Polska - Francja 30:30 (16:13). Polska: M. Wichary - B. Jaszka 2, K. Lijewski 4, M. Jachlewski 3, G. Tkaczyk 2, K. Bielecki 4, B. Jurecki 7, M. Jurecki, M. Jurasik, T. Tłuczyński 5, P. Piwko 3, A. Siódmiak; Francja: D. Karaboue - D. Dinart 1, C. Burdet 3, G. Gille 1, B. Gille 4, D. Narcisse 5, O. Girault 2, N. Karabatic 8, J. Abati 2, L.Abalo 4.