W Krakowie Ameryki nie odkryliśmy

nad
Przygotowująca się do finałów Euro 2008 piłkarska reprezentacja Polski przegrała wczoraj w Krakowie z USA 0:3.

Trener Leo Beenhakker nie wystawił w podstawowym składzie Euzebiusza Smolarka, na boisku w linii pomocy pojawił się za to dość niespodziewanie od początku Łukasz Piszczek (Hertha Berlin). Ten manewr (podobnie jak atak Żurawski - Paweł Brożek) okazał się w pierwszej połowie zupełnym nieporozumieniem

<!** reklama>Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli blisko 21 tysięcy kibiców. Goście objęli prowadzenie już w 12 min. Carlos Bocanegra wykorzystał precyzyjne podanie z rzutu wolnego Landona Donovana i głową pokonał Artura Boruca. W 35 min było już 0:2. Z rzutu rożnego dośrodkowywał ponownie Donovan, a nasi obrońcy nie upilnowali Oguchi Onyewu. Po przerwie na boisku wyszli Smolarek, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński i Radosław Matusiak. Nic to nie dało. Biało-czerwoni dalej grali słabo, bez wyrazu i w 73 min stracili z rzutu wolnego trzecią bramkę.

Leo Beenhakker (ma o czym myśleć) w połowie kwietnia ogłosi listę 30 nazwisk piłkarzy kandydujących do wyjazdu na ME. W połowie maja zostanie ona zredukowana do 25 zawodników. Ostateczną 23-osobową drużynę poznamy 28 maja tuż po rozegraniu towarzyskiego meczu z Macedonią (26.05).(nad)

Polska - USA 0:3 (0:2)

• Bramki: 0:1 Carlos Bocanegra (12, głową), 0:2 Oguchi Onyewu (35, głową), Eddie Lewis (73).
  • Polska: Boruc - Wasilewski, Bąk, Radomski (63 Goliński), Bronowicki - Piszczek (46 Łobodziński), Dudka, Lewandowski, Krzynówek (46 Garguła) - Żurawski (46 Smolarek), Paweł Brożek (46 Matusiak).