W Kuczwałach odbył się IV Turniej Sołectw Gminy Chełmża

Robert Bondzelewski
Zwycięska ekipa z Liznowa
Zwycięska ekipa z Liznowa Robert Bondzelewski
Tym razem w szranki stanęły reprezentacje pięciu sołectw. Konkurencje wymagały nie tylko siły, ale również umiejętności pracy w zespole, wiedzy i zręczności.

Po emocjonującej walce wygrało sołectwo Liznowo, które otrzymało dodatkowe punkty za wystawienie zawodników powyżej wyznaczonej granicy wieku.

Zwycięzcy zgromadzili łącznie 53 punkty. Drugie miejsce z 52 punktami zajęło sołectwo Kiełbasin. Z kolei trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Bielczyny (48 punktów) - zwycięzca poprzedniego turnieju. Z ubiegłorocznego podium spadły Kuczwały i Strużal.

Trzy zwycięskie sołectwa otrzymały puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe: 800 złotych za I miejsce, 500 złotych za II miejsce i 300 złotych za III miejsce. Pamiątkowe puchary pocieszenia i dyplomy otrzymały także pozostałe sołectwa: Kuczwały i Zelgno.

Turniej był finansowany z budżetu gminy Chełmża, a organizatorem imprezy corocznie jest wójt gminy.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali pracownicy Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Biblioteki w Grzywnie.

W organizację turnieju włączyli się również pracownicy urzędu gminy, mieszkańcy sołectwa Kuczwały: radny gminny Stanisław Żak, sołtys Ryszard Jarzynka, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wszystkie konkurencje, podobnie jak w ubiegłym roku,poprowadzili Wojciech Rosiński i Marcin Rosiński.

Zobacz galerię: Turniej Sołectw Gminy Chełmża