W meczu Polski Cukier Toruń - Start Lublin rządził atak. W obu drużynach!

Piotr Bednarczyk
W akcji Glenn Cosey, zdobywca 26 pkt
W akcji Glenn Cosey, zdobywca 26 pkt Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru pokonali w Arenie Toruń TBV Start Lublin 98:84. Miłośnicy obrony mogli czuć się nieco zawiedzeni, ataku - wręcz przeciwnie. Teraz przerwa na mecze kadry.

W pierwszej kwarcie torunianie grali nerwowo (nerwowy na ławce był też trener Dejan Mihevc, którego ukarano faulem technicznym za protesty po odgwizdaniu faulu w ataku Mbodjowi). Przegrywali 11:16, doprowadzili do remisu po 16, ale potem dali zbierać piłkę pod własnym koszem gościom i było 16:21. Po 10 min. gospodarze przegrywali 23:27, co nie najlepiej świadczyło o ich grze w obronie.

Reprymenda szkoleniowca w przerwie pomogła. W drugiej kwarcie torunianie dość szybko wyszli na prowadzenie 33:31. Ich gra wyglądała już dużo lepiej, po 20 min. wygrywali już 50:41, w dodatku goście stracili Mateusza Dziembę, który prawdopodobnie złamał nadgarstek.

Lublinian jednak to nie załamało, bo wygrali trzecią kwartę i zniwelowali różnicę do pięciu punktów przed ostatnią częścią. Na jej początku było nawet tylko 72:69, ale Twarde Pierniki zareagowały dwoma celnymi rzutami za trzy punkty (Cel i Wiśniewski). Ostatecznie „dowiozły” do końca zwycięstwo (98:84), w czym ułatwiło im zejście za pięć fauli jednego z liderów gości, Lewisa.

- Drużyna Startu to mocny zespół, dobrze grający w ataku. Mieliśmy problemy ze zbiórkami i rotacją, bo brakowało Aleksa Perki. Najważniejsza jednak jest wygrana - podsumował trener Dejan Mihevc.

Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin 98:84 (23:27, 27:14, 22:26, 26:17)
Polski Cukier:
G. Cosey 26 (2), K. Gruszecki 18 (2), Ł. Wiśniewski 16 (1), C. Mbodj 13 (0), A. Cel 11 (1) oraz K. Sulima 7, B. Diduszko 5, T. Śnieg 2

TVB Start: J. Washington 21 (2), C. Lewis 14 (2), M. Mirkovic 10, M. Dziemba 6, R. Szymański 4 oraz M. Dutkiewicz 16 (2), M. Gospodarek 5 (1), W. Czerlonko 5, B. Ciechoński 2, D. Reynolds 1

W innym meczu: King Szczecin - Asseco Gdynia 90:87 (po dogrywce)
Po tym spotkaniu Polski Cukier wrócił na pozycję lidera. Z 16 pkt wyprzedza Anwil Włocławek (15), ale ten drugi ma jeden mecz rozegrany mniej.