W stolicy walczyli o medale

Sławomir Pawenta
Z czterema medalami wrócili z młodzieżowych mistrzostw Polski floreciści toruńskich Budowlanych.

<!** Image 2 align=right alt="Image 79670" sub="Męska drużyna Budowlanych Toruń, w składzie m. in. z Tomaszem Sinorackim (z lewej) i Rafałem Żelazko (z prawej) przegrała w finale z AZS-em AWF-em Warszawa 30:45 / Fot. Jacek Smarz">W warszawskim turnieju indywidualnym mężczyzn najlepiej zaprezentował się Maciej Włosek. Torunianin w walce o finał uległ Tomaszowi Gmerkowi (Wrocławianie) 14:15. Rywal Włoska ostatecznie zajął drugą lokatę. W zawodach triumfował Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Warto dodać, że gdańszczanin w 1/4 finału jednym trafieniem (15:14) pokonał torunianina Rafała Żelazko, który ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu. Oto pozostałe miejsca toruńczyków: 7. Tomasz Sinoracki, 12. Maciej Czajkowski, 25. Mirosław Tomaczak, 26. Michał kosicki, 41. Mateusz Kosicki, 43. Jakub Kozłowski.

Marta była piąta

Niestety, reprezentantki Budowlanych nie wywalczyły medalu w turnieju indywidualnym. Najwyżej sklasyfikowaną torunianką była Marta Hausman, która zajęła piątą pozycję. W zawodach triumfowała Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) przed Natalią Rajczak (AZS AWF Warszawa). Na najniższym, stopniu podium stanęły: Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów), Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

<!** reklama>Oto miejsca pozostałych torunianek: 6. Marta Łyczbińska, 8 Hanna Łyczbińska, 9. Emilia Rygielska, 14. Joanna Laure, 20. Martyna Jelińska, 31. Ewelina Kaniecka, 33. Patrycja Sarnowska, 50. Marta Thiem.

Zdecydowanie lepiej młode torunianki zaprezentowały się w turnieju drużynowym.

Złote dziewczyny

Budowlani Toruń, w składzie Hanna i Marta Łyczbińskie, Rygielska, Sarnowska, wywalczyli złoto. Natomiast drugi zespół zdobył srebrny medal. W turnieju mężczyzn ekipa Budowlanych, w składzie: Włosek, Żelazko, Sinoracki, Czajkowski, w spotkaniu finałowym uległa AZS-owi AWF-owi Warszawa 30:45.