Wda zatopiona na Kujawach

Maciej Mroczyński
Wielką niespodziankę sprawili w miniony weekend piłkarze Włocłavii Włocławek, którzy pokonali walczącą o awans Wdę Świecie 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Frąckowiak.

<!** Image 2 align=none alt="Image 171985" sub="Gdyby nie świetna dyspozycja bramkarza Kamila Woźniaka, kto wie czy Włocłavia triumfowałaby nad Wdą Świecie Fot. Jarosław Czerwiński">W dniach poprzedzających to starcie Wiesław Borończyk, trener włocławian wspominał, jak trudno mu będzie zmobilizować zespół na ostatnie mecze. Po remisie z Chemikiem, włocławianie praktycznie jedną nogą znaleźli się w czwartej lidze. W miniony weekend zespół ze stolicy Kujaw pokazał jednak, że tak łatwo żegnać z trzecią ligą nie zamierza. Dowodem jest pokonanie faworyzowanej Wdy Świecie 1:0.

Przecierali oczy ze zdumienia

W 29. minucie kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy po strzale Kamila Frąckowiaka gospodarze objęli prowadzenie. Jednak nawet po tym trafieniu wydawało się niemożliwością, żeby faworyt wyjechał z Włocławka bez punktów. Tym bardziej, że siedem minut po przerwie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Bartosz Śmigiel. Włocłavia musiała dokończyć mecz w dziesiątkę, pozbawiona najskuteczniejszego napastnika, ale nie zamierzała składać broni. Skoncentrowani na obronie włocławianie skutecznie ograniczali ofensywne poczynania rywala. Nie udałoby się wywieźć trzech punktów, gdyby nie znakomita postawa Kamila Woźniaka. Bramkarz Włocłavii był bohaterem spotkania. Najpierw wygrał pojedynek z Krzysztofem Szalem, a na osiem minut przed końcem obronił jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Radosława Budnickiego.

<!** reklama>- Po porażce z Chemikiem chłopcy spuścili głowy, ale powiedziałem im, że gramy do końca - mówi Wiesław Borończyk, trener Włocłavii. - Patrząc na tabelę, można powiedzieć, że to duża niespodzianka, ale tak naprawdę w lidze nie ma znaczących różnic pomiędzy zespołami, więc to zwycięstwo megasensacją nie jest.

Goniąc Unię Solec

To druga wygrana w tym roku na własnym stadionie. Po tym zwycięstwie włocławianie mają pięć punktów straty do czternastej w tabeli Unii Solec Kujawski.

W weekend podopieczni Wiesława Borończyka zagrają na wyjeździe z Górnikiem Konin. Szerzej o tym meczu napiszemy na łamch piątkowego magazynu „Włocławek”