Weronika Folmer z KST Elektryk Grudziądz mistrzynią Polski w żeglarskiej klasie Laser Radial

Weronika Folmer (KST Elektryk Grudziądz) mistrzynią Polski
Weronika Folmer (KST Elektryk Grudziądz) mistrzynią Polski Nadesłana
Wielki sukces grudziądzkiego żeglarstwa. Reprezentująca Klub Sportowo-Turystyczny Elektryk Weronika Folmer została w Gdyni mistrzynią Polski w sprincie w klasie Laser Radial.

Impreza z cyklu regat Volvo Gdynia Sailing trwała trzy dni.

Najpierw rozegrano eliminacje.

Jedenaście zawodniczek zostało podzielonych na dwie grupy, a do rozegrania było każdego dnia pięć krótkich wyścigów. Po ich zakończeniu wyłonione zostały półfinalistki.

Z siódmego miejsca awans do dalszej rozgrywki uzyskała Weronika Folmer.

W półfinale zawodniczce KST Elektryk także się powiodło.

Udało się wywalczyć awans do finału, który początkowo nie układał się po myśli żeglarki reprezentującej grudziądzki klub.

Na górną boję zawodniczka weszła czwarta, ze sporą stratą do trzech czołowych lokat. Jednak imponująca końcówka w wykonaniu Weroniki Folmer sprawiła, że wygrała ona w Gdyni po raz pierwszy, ale w najważniejszym wyścigu całej imprezy, czyli w finale, zdobywając złoty medal.