Wisła po raz drugi była wyraźnie lepsza od Energi

Redakcja
Podopieczne Elmedina Omanicia przegrały w Krakowie 46:81
Podopieczne Elmedina Omanicia przegrały w Krakowie 46:81 Sławomir Kowalski
Nie było niespodzianki również w drugim meczu półfinałowym Wisły Can Pack Kraków i Energi Toruń Pewne zwycięstwo odniosły gospodynie, które w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

Druga potyczka miała podobny przebieg do środowej. Po kilku wyrównanych minutach do głosu doszły gospodynie, które spokojnie powiększały przewagę. W pierwszej połowie ponownie błyszczała Jantel Lavender, która do przerwy zdobyła 17 z 21 punktów zdobytych w całym meczu.

Trzeci mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 16 w Toruniu.

Wisła Can Pack Kraków - Energa Toruń 81:46 (17:11, 21:10, 18:11, 25:14). Wisła: J. Lavender 21, A. Quigley 12, J. Żurowska 8, C. Ouvina i A. Skobel po 0 oraz Z. Tamane 10, P. Pawlak 8 (1x3), D. McCray i A. Szott - Hejmej po 8, K. Krężel 4, M. Jujka 2. Energa: L. Dixon 13, A. Williams 11 (1), J. Velinović 10, W. Idczak 2, P. Gulak - Lipka 0 oraz K. Darnikowska 5 (1), S. Dosty 5, M. Wieczyńska 0.

W drugiej parze rewanż za środową porażkę zafundowały sobie zawodniczki CCC Polkowice. W drugim meczu pokonały bowiem Artego Bydgoszcz 71:44 (23:10, 21:12, 9:15, 18:7) i wyrównały stan rywalizacji na 1:1. Trzeci i czwarty mecz w niedzielę i poniedziałek.