Wygrana po treningu wydolnościowym

rk, pb
Piąte zwycięstwo w ósmym spotkaniu kontrolnym, rozegranym tej zimy, odnieśli wczoraj piłkarze Olimpii Grudziądz.

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka podejmowali na sztucznej płycie trzecioligowego Gryfa Wejherowo i wygrali 3:2 (0:1).

Do przerwy prowadzili goście, ale w drugiej połowie miejscowym wystarczyło osiem minut, aby odrobić straty. Do remisu, w 65. min, doprowadził Maciej Koczur, a dwie kolejne bramki, po strzałach głową, zdobył Hubert Kościukiewicz. W końcówce goście zmniejszyli tylko rozmiary porażki.

<!** reklama>- W poniedziałek mieliśmy bardzo wymagający trening wydolnościowy, tzw. beep test - mówi Bartłomiej Kowalski, obrońca lidera drugiej ligi zachodniej. - To musiało mieć wpływ na naszą postawę w sparingu z Gryfem. Ważne jednak, że pomimo tego, i pomimo dwóch błędów w obronie, pokonaliśmy drużynę z Wejherowa.

Dodajmy, że w grudziądzkim zespole nie wystąpił w tym spotkaniu żaden nowy zawodnik.

Nie odbył się z kolei, zaplanowany także na wczoraj, sparing pomiędzy Elaną i GLKS-em Nadarzyn. Drużyna gości, z powodu awarii autobusu, nie dotarła bowiem do Torunia.

Żółto-niebiescy rozegrali więc grę wewnętrzną. Wystąpili w niej m.in. dwaj testowani gracze, Łukasz Grube i Patryk Gondek. Obaj dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności w sobotnim meczu kontrolnym z Wdą Świecie.(rk, pb)

Wynik

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 3:2 (0:1)

• Bramki dla Olimpii: M. Koczur (65), H. Kościukiewicz (67, 73)

• Olimpia, 1. połowa: Zarzycki - Ratajczak, Ptaszyński, Kowalski, Gajda - Domżalski, Białek, Pawlak, Rogóż - Pach - Sulej; 2. połowa: Osiecki - Adamczyk, Królak, Kościukiewicz, Wacławczyk - Pach, Pawlak (58, Rogóż), Białek, Gajda (54, Koczur) - Ruszkul - Ekwueme