Wygrany sparing Olimpii i transfer piłkarza Legii Warszawa!

Adam Cieśliński (w zielonej koszulce) na boisku w Nowym Mieście Lubawskim dwukrotnie w przeciągu dwóch minut wpisał się na listę strzelców Gerard Szukay
Grudziądzcy piłkarze pewnie pokonali w Nowym Mieście Lubawskim tamtejszą Drwęcę. Wynik 4:1 to dobry prognostyk przed drugą rundą I ligi.

Był to ostatni sparing Olimpii przed rozpoczynającymi się już w najbliższy weekend rozgrywkami. Chociaż rywal występuje dwie klasy niżej, to jednak okazała wygrana pozwala patrzeć na najbliższą przyszłość z optymizmem.

Sobotnie spotkanie znakomicie ułożyło się dla miejscowych, których na prowadzenie już w siódmej minucie wyprowadził były gracz biało-zielonych Paweł Piceluk, skutecznie egzekwując rzut karny. Dwa kolejne ciosy zadali jednak goście, a konkretnie Adam Cieśliński, który do siatki rywala trafił dwukrotnie w przeciągu zaledwie dwóch minut.

Po przerwie swoje bramki dołożyli Arkadiusz Aleksander i Kamil Kurowski. Ten ostatni to najnowszy nabytek grudziądzkiego klubu. Chociaż w lutym ogłoszono jego nazwisko jako gracza Sandecji Nowy Sącz, młody środkowy pomocnik trafił ostatecznie na Piłsudskiego. Dwudziestolatek barwy Olimpii będzie reprezentować na zasadzie wypożyczenia.

Jest piłkarzem mistrza Polski warszawskiej Legii, w której w pierwszej rundzie obecnego sezonu rozegrał trzynaście potyczek w zespole rezerw, a także wystąpił w spotkaniu o superpuchar Polski przeciwko bydgoskiemu Zawiszy.