Wysoka porażka w drugim meczu

Zacięta walka i niewielka porażka w sobotę oraz wysoka przegrana w niedzielę to bilans weekendowych potyczek półfinałowych koszykarzy Polskiego Cukru SIDEn-u we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem.

O pierwszej połowie niedzielnego spotkania Grzegorz Sowiński i jego zawodnicy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Wprawdzie jeszcze w 5. min. torunianie przegrywali tylko 9:16, ale do końca kwarty nie zdobyli już punktu i w efekcie przegrali ją 9:27.

<!** reklama>

Indolencja rzutowa widoczna była też w drugiej odsłonie, którą zawodnicy Polskiego Cukru SIDEn-u przegrali jeszcze wyżej (9:36). Na przerwę schodzili więc przy stanie 63:18 dla Śląska!
Po zmianie stron było nieco lepiej. Już w pierwszych trzech minutach mieli na swoim koncie tylko samo punktów (9), co w każdej z poprzednich kwart. Ostatecznie drugą połowę wygrali 34:32, ale w całym spotkaniu przegrali aż 52:95.

Trzecie spotkanie obu ekip zaplanowane jest w sobotę, 27 kwietnia w Toruniu o godz. 17.30. Ewentualny czwarty mecz odbędzie się dzień później, również w Toruniu, o godz. 17.30.

Śląsk Wrocław - Polski Cukier SIDEn 95:52 (27:9, 36:9, 13:20, 19:14)
Śląsk: P. Kikowski 13 (3), Ł. Diduszko 13 (2), N. Kulon 13 (1), M. Flieger 12, K. SUlima 11 oraz T. Ochońko 14 (1), M. Gabiński 7 (1), R. Hyży 6, T. Prostak 4, P. Bochenkiewicz 2, M. Kulon 0
PC SIDEn: Ł. Żytko 15 (3), J. Jarecki 7, A. Lisewski i B. Bochno po 4, M. Kowalewski 0 oraz A. Perka 10 (1), P. Śmigielski 7, S. Sikora 3, R. Plebanek 2, W. Barycz i R. Szymański po 0