Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Bankowa radzi sobie od lat

Alicja Cichocka
Alicja Cichocka
Zaczynali skromnie z garstką studentów w wynajmowanych salach. Dziś Wyższa Szkoła Bankowa to największa prywatna uczelnia w mieście - z własną siedzibą, kształcąca ponad 7 tysięcy studentów i słuchaczy.

Zaczynali skromnie z garstką studentów w wynajmowanych salach. Dziś Wyższa Szkoła Bankowa to największa prywatna uczelnia w mieście - z własną siedzibą, kształcąca ponad 7 tysięcy studentów i słuchaczy.

- Byliśmy pierwsi na toruńskim rynku - mówił wczoraj z dumą profesor Jan Głuchowski, rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Bankowa kończy w tym roku piętnaście lat i jest nadal toruńskim numerem 1. wśród prywatnych szkół wyższych w mieście. <!** reklama>

13 kierunków studiów licencjackich, 3 kierunki magisterskie, 202 pracowników etatowych, 30 uczelni partnerskich, 500 partnerów biznesowych oferujących obowiązkowe praktyki studentom, około 7,2 tys. studentów i słuchaczy studiów podyplomowych - chwaliły osiągnięcia i potencjał władze Wyższej Szkoły Bankowej z profesorem Janem Głuchowskim oraz kanclerz Anną Kocikowską na czele.

- Nie aspirujemy do bycia ośrodkiem badawczym. Jesteśmy dobrą szkołą biznesu, która daje zawód - zapewniał rektor, podkreślając jednocześnie, że programy studiów są konsultowane z przedstawicielami środowisk biznesowych i dostosowywane do zmieniających się potrzeb rynku pracy.

Na briefingu prasowym obecny był m.in. Jarosław Paralusz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu.

- Studentów bezpieczeństwa wewnętrznego z Bankowej przyjmiemy na praktyki w miejskim centrum monitoringu - zapewniał.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to od dwóch lat świetnie sprzedający się kierunek Bankowej.

Szkoła jak wiele uczelni prywatnych w Polsce odczuwa skutki niżu demograficznego. Według informacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego liczba studentów dziennych i zaocznych w Bankowej spadła z 6,9 tys. w 2011 roku do 6,2 tys. w 2012 roku.

Rektor Jan Głuchowski, spytany o kondycję Bankowej, odpowiedział, że uczelnia radzi sobie otwierając nowe, atrakcyjne kierunki.

- ... i zamykając nierentowne - dodała kanclerz Anna Kocikowska, przywołując europeistykę oraz socjologię.

Bankową na toruńskim rynku od lat wyróżnia m.in. szeroka oferta studiów podyplomowych. Studenci cenią szkołę za liczne zajęcia z praktykami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska