Z kibicami Nesta Mires Toruń pożegnała się wygraną

Bartosz Fraszko zdobył jedną z pięciu bramek dla Nesty Miresa w dzisiejszym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec Sławomir Kowalski
Zwycięstwem 5:3 z Zagłębiem Sosnowiec pożegnali się dziś ze swoimi kibicami hokeiści Nesty Miresa Toruń. W najbliższy wtorek, w Janowie, rozegrają ostatni mecz nieudanego sezonu.

Zespół Leszka Mingego ostatnie w tym sezonie spotkanie na Tor-Torze rozpoczął dobrze. W pierwszej odsłonie objął dwubramkowe prowadzenie i kontrolował przebieg tej rywalizacji. Pomimo wyraźnych kłopotów w drugiej i na początku trzeciej tercji, w której przegrywała już 2:3, wrócił na dobre tory i w nieco ponad trzy minuty zdobył trzy kolejne gole, notując trzecie zwycięstwo z rzędu.

Dodajmy, iż wspomniany mecz z trybun obserwował Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, który w piątek w Toruniu spotkał się z wiceprezydentem Zbigniewem Fiderewiczem. Jednym z tematów rozmów była przyszłość toruńskiego hokeja.

Nesta Mires Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
5:3 Ł. Podsiadło - J. Szarszok (56.26)

Nesta: Bojanowski; Żyliński - Huzarski , Lehmann - Kantor, Lidtke - Podsiadło, Heyka - Skólmowski; Pieniak - Kukuszkin - Minge, Gościński - Fraszko - Dołęga, Kasztanow - Szarszok - Dzięgiel, Wiśniewski - Kuchnicki - Winiarski.