Zagrali dla swojego trenera

Kyle Weaver (z piłką) znów popisał się kilkoma bardzo efektownymi zagraniami
Kyle Weaver (z piłką) znów popisał się kilkoma bardzo efektownymi zagraniami Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali po raz jedenasty. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali w Arenie Toruń AZS Koszalin 79:68 i utrzymali miano niepokonanej ekipy w Polskiej Lidze Koszykówki. Poza tym nasi gracze uczcili w ten sposób pamięć ojca Jacka Winnickiego - Stefana, który zmarł w tym tygodniu.

- Chciałbym bardzo podziękować klubowi i zawodnikom za wsparcie i upamiętnienie śmierci mojego ojca. To dla mnie bardzo ważne - powiedział toruński szkoleniowiec.
Torunianie dobrze rozpoczęli. W 4. min., po akcji Kyle Weavera, było 8:0, a chwilę później po kolejnych punktach Amerykanina 10:2. Rywale odpowiedzieli siedmioma „oczkami” z rzędu i przewaga miejscowych stopniała do punktu (10:9 w 7. min.). W kolejnych minutach gra się wyrównała. Nieznaczną przewagę mieli miejscowi, ale do czasu. W 14. min. prowadzili jeszcze po punktach Bartosza Diduszki 27:22. Kolejne akcje należały do gości. Dziewięć punktów z rzędu sprawiło, że po trafieniu z dystansu Marcina Nowakowskiego AZS wyszedł na prowadzenie 31:27, a chwilę później po akcji nowego nabytku koszalinian Curtisa Millage’a 35:29. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 35:31 dla gości.
Po zmianie stron goście kontynuowali skuteczną grę. Po trafieniu zza linii 6,75 m Kenny’ego Manigaulta w 23. min. było 41:36 dla koszalinian. Odpowiedź torunian była jednak niemal natychmiastowa. Spora w tym zasługa Weavera. Najpierw za 3 punkty trafił Bartosz Diduszko i był remis (po 41). Chwilę później na parkiecie pojawił się wspomniany Amerykanin. W niespełna minutę zdobył dwa punkty i miał po 2 zbiórki, asysty i bloki. Efekt był taki, że po punktach Krzysztofa Sulimy z podania Weavera w 27. min. było 48:41. Na tym Polski Cukier nie poprzestał. W 29. min. po dwóch rzutach wolnych Sulimy przewaga wzrosła po dwunastu „oczek” (55:43).
W czwartej kwarcie podopieczni Jacka Winnickiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kolejnej efektownej akcji Weavera w 35. min. przewaga miejscowych wzrosła do dwunastu punktów (68:56), a chwilę później najpierw po akcji 2+1, a w kolejnej akcji po celnym rzucie za 3 punkty Jure Skificia do szesnastu punktów (76:60). Goście ambitnie grali do końca, ale nie odwrócili losów meczu. Gospodarze zwyciężyli 79:68.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 (21:16, 10:19, 24:12, 24:21)
Polski Cukier: J. Skifić 19 (3x3), K. Weaver i K. Sulima po 13, Ł. Wiśniewski 5, T. Śnieg 4 oraz B. Diduszko 14 (2), O. Trotter 4 (1), A. Perka 3 (1), M. Sandul 2, K. Michalski 0
AZS: K. Manigault i R. Nelson po 12 (2), D. Harris 9, D. Wall 7 (1), J. Zalewski 0 oraz C. Millage 15 (1), S. Sikora 6 (1), P. Stelmach 4, M. Nowakowski 3 (1)