Założenia mieli inne

Torunianie nie zachwycili w meczu z Polonią. Oby w fazie play off było lepiej
Torunianie nie zachwycili w meczu z Polonią. Oby w fazie play off było lepiej Sławomir Kowalski
Koszykarze AZS-u UMK Consusu PBDI przegrali ostatni mecz rundy zasadniczej grupy A II ligi mężczyzn. We własnej hali podopieczni Macieja Deręgowskiego wyraźnie ulegli Polonii Warszawa 54:71.

Torunianie już wcześniej zapewnili sobie miejsce w fazie play off, ale porażka zepchnęła ich na siódme miejsce i w pierwszej rundzie drugiego etapu zagrają z wiceliderem rozgrywek SKM-em Nowa Sól.

- Myślę, że fakt, iż mieliśmy zagwarantowane miejsce w fazie play off nie wpłynął na naszą słabszą postawę - powiedział szkoleniowiec torunian Maciej Deręgowski. - Założenia przedmeczowe były inne. Chcieliśmy wygrać ten mecz, żeby zająć jak najlepsze miejsce w tabeli przed drugim etapem rozgrywek. Wygrana dawała nam bowiem piąte miejsce. Dlatego nie podeszliśmy ulgowo do tego spotkania. Zagraliśmy jeden z najsłabszych meczów w całej rundzie. Zespół z Warszawy był dobrze dysponowany zarówno w obronie, jak i w ataku. Zagrał skutecznie z dystansu, a nam tego elementu dzisiaj zabrakło.

Torunianie zagrali słabo. Wprawdzie w 3. min. prowadzili 6:2, ale w kolejnych akcjach lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (w 10. min. Polonia prowadziła 20:13).

Rewelacyjnie goście spisali się jednak na początku drugiej kwarty. Pierwsze pięć minut, wygrane 14:2 sprawiło, że ekipa Andrzej Kierlewicza prowadziła już 34:19.

Torunianie próbowali odrobić straty. Dwukrotnie zdołali zbliżyć się na sześć punktów (w trzeciej kwarcie 38:44 i w czwartej odsłonie 44:50), ale to było wszystko, na co było stać gospodarzy.

Dobrze grający goście, którym tylko wygrana dawała miejsce w fazie play off, nie wypuścili swojej szansy z rąk. Do triumfu Polonię poprowadził zwłaszcza Marek Popiołek, który w czwartej kwarcie zdobył aż 13 punktów (trzykrotnie zza linii 6,75 m).

AZS UMK Consus PBDI Toruń - Polonia Warszawa 54:71 (17:20, 14:19, 9:11, 14:21)
AZS UMK: M. Kondraciuk 13, Z. Malinowski 10 (1x3), P. Derkowski 9 (1), S. Murowicki 8, W. Pagacz 0 oraz D. Przybyszewski 4, J. Bukowski 3 (1), T. Tlałka 3, M. Bagaziński i R. Stolarek po 2
Polonia: M. Popiołek 24 (4), A. Kordalski 11, D. Nieporęcki 7 (1), J. Pawlak 6, P. Sieradzki 0 oraz T. Jaremkiewicz 14 (2), A. Kijanowski 7 (1), F. Kober 2, M. Jurkiewicz, P. Słoniewski i J. Pietkiewicz po 0

Osiem najlepszych drużyn już w najbliższy weekend (15-16 marca) rozpocznie walkę o awans do I ligi w fazie play off. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw (1-1-1). Pierwsze mecze zaplanowane są na parkiecie drużyn, które były wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej. Oto pary I rundy: Legia Warszawa - Polonia Warszawa, SKM Nowa Sól - AZS UMK Consus PBDI Toruń, Noteć Inowrocław - Trefl II Sopot i MKS Kalisz - GTK Gdynia.