Zmiany w kolejowej przychodni

Zmiany w kolejowej przychodni

Mariola Lorenczewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Zmiany w kolejowej przychodni
Zamiast OLK-Medu będzie niepubliczna placówka spółki pracowniczej Centrum Medyczne. Pacjenci nie powinni stracić.
Zmiany w kolejowej przychodni

Zamiast OLK-Medu będzie niepubliczna placówka spółki pracowniczej Centrum Medyczne. Pacjenci nie powinni stracić.


Znana jako przychodnia „kolejowa”, a od 1999 r. jako OLK-Med, dla której organem założycielskim jest samorząd wojewódzki, zmienia formę prawną. Już w 2009 r. pracownicy mogli zgłaszać chęć udziału w spółce pracowniczej.


- Jedna trzecia ze 120 uprawnionych pracowników uczestniczy w przekształceniu i założyła spółkę pracowniczą. Spółka złożyła wniosek o rejestrację w sądzie jako Centrum Medyczne OLK-Med. Powinno to nastąpić w październiku tego roku- mówi dyrektor OLK-Medu Piotr Hinc. - Cały proces przekształcania będzie trwał w tym i następnym roku. Potem organem założycielskim niepublicznej przychodni, która przejmie usługi medyczne po OLK-Medzie, będzie spółka pracownicza.


A co z umową OLK-Medu na leczenie w podstawowej opiece zdrowotnej i specjalistyce z NFZ?


- Kontraktować na przyszły rok będziemy jeszcze jako publiczna placówka. Po przekształceniu kontrakt będzie cedowany - tłumaczy dyrektor Hinc. - Pacjenci nie powinni tego odczuć. Po prostu poza poradami i badaniami w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będziemy mogli działać prywatnie, więc nasza oferta dla pacjentów się powiększy.


Barbara Nawrocka, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ, zapewnia: - Pacjenci powinni czuć się bezpiecznie. W takich przypadkach następuje bowiem kontynuacja świadczeń. Jest to samo miejsce, kadra. Podpisujemy po prostu aneks do umowy.


A jak długie są aktualnie kolejki w poradniach specjalistycznych OLK-Medu?


- W tej chwili w ciągu tygodnia - dwóch można się dostać do chirurga, onkologa, ginekologa - mówi Beata Kulawiak, przełożona pielęgniarek. - Nie ma już w tym roku szansy zostać przyjętym do: endokrynologa, diabetologa, okulisty, neurologa, gastroenterologa, psychiatry, ortodonty, stomatologa, protetyka.


Dodajmy, że Piotr Hinc jest teraz nie tylko dyrektorem OLK-Medu, ale i prezesem spółki pracowniczej, która bierze udział w przekształceniu. Ponadto od końca sierpnia 2011 roku ma umowę cywilnoprawną, czyli kontrakt wicedyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu, jednej z trzech placówek, które mają być włączone do szpitala zespolonego na Bielanach. Po zwolnieniu dyrektor WOLP Ewy Skoniecznej, pełniącym obowiązki dyrektora jest dr Ewa Kordyjak-Starczewska. Dawny wicedyrektor ds. medycznych WOLP dr Mieczysław Janiszewski zrezygnował z tej funkcji.


Warto wiedzieć


Ponad pół wieku „kolejowej” przychodni


W podstawowej opiece zdrowotnej OLK-Medu zapisanych jest 9 tysięcy pacjentów


Przychodnia działa od 1952 roku.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Betty (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

A ja jestem bardzo zadowolona z tej przychodni, z personelu i z wielu lekarzy, u których się leczę. Przychodnia posiada wielu specjalistów wysokiej klasy... laryngolog - dr Hejka, diabetolog - dr...rozwiń całość

A ja jestem bardzo zadowolona z tej przychodni, z personelu i z wielu lekarzy, u których się leczę. Przychodnia posiada wielu specjalistów wysokiej klasy... laryngolog - dr Hejka, diabetolog - dr Zbudzka, neurolog - pani doktor Jaworska - to tylko sztandarowe przykłady świetnych lekarzy. Życzę powodzenia w nowej rzeczywistości !!! Pozdrawiam. Beata K. Pacjentka zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mugzynt (gość)

Zgłoś naruszenie treści

lekarze jak paniska mają w d...e pacjentów . Traktują wszystkich z góry po chamsku .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwator (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Za wszystko my pacjenci będziemy płacić, ponieważ kontrakt z NFZ będzie malutki. Za chwilę wszystke przyłączone do Bielan szpitale oraz Bielany będą spółką i kochani służba zdrowia w Toruniu w...rozwiń całość

Za wszystko my pacjenci będziemy płacić, ponieważ kontrakt z NFZ będzie malutki. Za chwilę wszystke przyłączone do Bielan szpitale oraz Bielany będą spółką i kochani służba zdrowia w Toruniu w większości placówek będzie płatna. I o to marszałkowi chodzi. Jak przestanie być marszałkiem, będzie razem z teściem robił dużą kasę. Toruń w przeciwieństwie do B-szczy zniszczą.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hania (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A jak się ma przychodnia kolejowa w Bydgoszczy? Tam też były przekształcenia.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo