Znakomity pierwszy półfinałowy mecz Energa Basket Ligi w Ostrowie. Emocje do końca!

KG
Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń po znakomitym pierwszym meczu półfinałowym przegrali 76:82 w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą. Drugie spotkanie - w sobotę o 20.15, też w Ostrowie. Gramy do trzech zwycięstw.

Nieco lepiej mecz rozpoczęli torunianie, którzy przede wszystkim nie pudłowali tak, jak miejscowi. W 4. min. było 6:0 dla Polskiego Cukru, a w 6. min. 9:4 po trafieniu z dystansu Łukasza Wiśniewskiego. Dopiero w drugiej części inauguracyjnej kwarty mecz się wyrównał. Gospodarze w głównej mierze zdobywali punkty z rzutów wolnych i po dziesięciu minutach było po 17.

Do przerwy żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi. Wprawdzie ekipa Emila Rajkovicia w 13. min., po trafieniu zza linii 6,75 m Marca Cartera, prowadziła 26:21, ale już chwilę później po trafieniu Karola Gruszeckiego było po 26. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie po 41.

Po zmianie stron obie ekipy kontynuowały grę „kosz za kosz”. Większą przewagę miejscowi uzyskali dopiero na początku czwartej kwarty. Po trafieniu Stephena Holta w 31. min. Stal prowadziła 72:65. Siedem minut później torunianie odrobili niemal wszystkie straty i po punktach bardzo skutecznego wczoraj Cheikha Mbodja (27 punktów w całym meczu!) przegrywali jedynie 75:77. Niestety, w końcówce nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nieskuteczne rzuty, głównie z dystansu, sprawiły, że to miejscowi objęli prowadzenie w serii.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 82:76 (17:17, 24:24, 24:21, 17:14)

Stal: A. Johnson 12 (2x3), M. Chyliński 8 (2), A. Łapeta 3, J. Skifić 2, Ł. Majewski 0 oraz N. Marković 19 (1), M. Kostrzewski 13, M. Carter i S. Holt po 9 (1), S. Łukasiak 4, G. Surmacz 3 (1), T. Ochońko 0

Polski Cukier: C. Mbodj 27, G. Cosey 15 (3), Ł. Wiśniewski 9 (1), A. Cel 4 (1), K. Gruszecki 3 (1) oraz K. Sulima 8, D. Newbill 6, B. Diduszko i A. Perka po 2, T. Śnieg 0

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla BM Slam Stali. Drugi mecz w sobotę o godz. 20:15 również w Ostrowie Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

W Toruniu obie ekipy na pewno zagrają we wtorek o godz. 17.45. Ewentualny czwarty mecz zaplanowany jest też w Toruniu w czwartek o godz. 17.45.

W piątek pierwszy mecz półfinałowy w drugiej parze. We Włocławku Anwil podejmie o godz. 17.45 Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja w Polsacie Sport.