Zwycięska passa Katarzynek podtrzymana. Energa nadal poza zasięgiem

Alice Kunek zdobyła 13 punktów
Alice Kunek zdobyła 13 punktów Jacek Smarz
Koszykarki Energi Toruń odniosły kolejne zwycięstwo z rzędu. Wprawdzie do przerwy Katarzynki tylko remisowały z InvestInTheWest Gorzów, ale w drugiej części spotkania były już zdecydowanie lepsze i wygrały 87:65.

Humory toruńskich kibiców były więc po meczu dobre, ale w trzeciej kwarcie nie brakowało obaw o Angelikę Stankiewicz. Czołowa koszykarka Energi z trudem zeszła z boiska, na skutek sytuacji do której doszło chwilę wcześniej z winy atakującej rywalki. - Zostałam bardzo boleśnie uderzona z kolana w mięsień, również przy kolanie. Posiedziałam chwilę na ławce i miałam wracać do gry, ale zdecydowałam, że jednak lepiej nie. Mam mocno zbity mięsień i to w dodatku przy tym kolanie, na którym miałam operację. Nie chciałam ryzykować, wolałam odpocząć. Będzie jednak dobrze - powiedziała Stankiewicz.

Nawet bez niej Energa w końcówce w pełni kontrolowała grę. Początek meczu nie ułożył się wprawdzie po myśli Katarzynek, jednak w drugiej części spotkania Katarzynki były wyraźnie lepsze od InvestInTheWest. W czwartej kwarcie gorzowianki rzuciły tylko 6 punktów.

- To, co zrobiła z nami na zbiórkach Laura Svaryte, to jakaś masakra. Dawno nie widziałem takiej zawodniczki, która atakuje każdą piłkę. Klasa sama w sobie: zdobyte punkty, aktywność, 17 zbiórek - nie mógł się nachwalić koszykarki Energi trener Dariusz Maciejewski, szkoleniowiec klubu z Gorzowa, doceniający kolejny w tym sezonie świetny mecz Litwinki.

- W drugiej połowie graliśmy tak, jak powinniśmy. Cieszę się, że dziewczyny pokazały zespołową koszykówkę, bo o to właśnie chodzi, żeby być zespołem. W trzeciej kwarcie na chwilę pozwoliliśmy rywalkom wrócić do meczu, ale zaraz przyszła czwarta kwarta, która znów była udana - dodał Stefan Svitek, trener Energi.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej torunianki pozostają na drugim miejscu w tabeli. Jest spora szansa, że w ćwierćfinałach play-off ponownie zagrają z InvestInTheWest Eneą.

Energa Toruń - InvestInTheWest Enea Gorzów 87:65
(13:21, 27:19, 23:19, 24:6)

Energa: Begić 15, Kunek 13, Svaryte 11, Stankiewicz 6, Trzeciak 2 oraz Harris 18, Brezinova 8, Skobel 7, Diawakana 7, Tłumak 0